Svátek má: Bonifác

Regiony

Velikost textu:

Zápisy do mateřských škol začaly 5. dubna

Zápisy do mateřských škol začaly 5. dubna

Stejně jako v předešlých letech probíhají i letos v souladu s právními předpisy zápisy do mateřských škol v celém městě Plzni, a tedy i ve všech mateřských školách na území třetího městského obvodu.

Přístavba 3 MŠ v Mandlově ulici
10. dubna 2021 - 07:00

Na zápis dětí k předškolnímu vzdělávání se připravuje i 55. MŠ v Mandlově ulici, kde byla letos dokončena jedna z největších investičních akcí plzeňského centrálního obvodu – přístavba nového moderního pavilonu, který od nového školního roku přivítá dalších 48 dětí.

„Chtěl bych požádat všechny rodiče, aby se před vydáním žádosti o přijetí pečlivě seznámili s průběhem přijímacího řízení a kritérii pro přijímání dětí do mateřských škol,“ říká Petr Baloun, první místostarosta plzeňského centrálního obvodu. „Veškeré informace k přijímacímu řízení jsou dostupné na https://mszapis.plzen-edu.cz/ nebo na webových stránkách mateřských škol“ dodává Petr Baloun.

Podle správního řádu lze žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání učinit písemně, osobně nebo v elektronické podobě.

„Rodiče mají následující možnosti podání žádosti – doručit datovou schránkou, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem zákonného zástupce dítěte, písemně poštou nebo osobním podáním ve škole s využitím rezervačního systému“ informuje Jana Wolmutová, ředitelka 55. MŠ v Mandlově ulici. doplnila Jana Wolmutová.„Žadatelé mohou také využít po předchozím telefonickém objednání kontaktní místo Úřadu našeho městského obvodu: Ing. Mgr. Lenka Falisová, tel. +420 378 036 436, e-mail: .ue.nezlp@avosilaf V této souvislosti chci žadatele opravdu poprosit, aby preferovali elektronické podání. Přestože se některý žadatel rozhodne podat přihlášku osobně, prosím, aby dodržel platná opatření proti šíření nákazy COVID-19.“ uzavírá první místostarosta Petr Baloun.

Hrad Landštejn byl mohutnou pohraniční pevností

Plzeňskénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek, tiskový mluvčí, Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mop3)