Svátek má: Květoslava

Regiony

Velikost textu:

Z městských dotací si sportovci nakoupí vybavení a oblečení

Z městských dotací si sportovci nakoupí vybavení a oblečení

Plzeňští zastupitelé města na svém zasedání 24. listopadu 2022 schválili poskytnutí dalších individuálních neinvestičních dotací z rozpočtu magistrátního odboru sportu.

Ilustrační foto
29. listopadu 2022 - 07:00

Dva subjekty obdrží celkem 113 tisíc korun na nákup sportovního vybavení a oblečení.

„Prvním podpořeným subjektem je Storm Ballet, z. s., který částku 45 tisíc korun použije na zajištění sportovních kostýmů pro děti. Dále jsme přispěli částkou 68 tisíc korun na pořízení přenosného zápasiště tatami pro Judoclub Plzeň. Ten sportovní žíněnky využije zejména pro děti a mládež na soustředěních, která během roku pořádá,“ sdělil Tomáš Morávek, radní města pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

Talentové centrum tance Storm Ballet díky finančnímu příspěvku nakoupí nové sportovní kostýmy pro vystoupení v rámci charitativního galavečera Kouzlo Vánoc, jehož výtěžek je určen pro děti s různým handicapem. Kostýmy uplatní i v dalších soutěžích následující sezony.

„Storm Ballet se věnuje stovkám dětí a mladým a skvěle reprezentuje město Plzeň v zahraničí. Připomeňme například jeho poslední velké úspěchy na mezinárodní soutěži Danza Mundial 2022 – World Dance Contest, odkud juniorský tým přivezl dva tituly mistra světa, dvě bronzové medaile a hlavní cenu odborné poroty a cenu města Villach, kde se taneční soutěž konala,“ uvedl Tomáš Morávek.Judoclub Plzeň má v současné době přes 400 členů, z toho přes 350 sportovců ve věku do 14 let. Nákup speciální sportovní žíněnky zvýší kapacitu tréninkové plochy a zamezí možným zraněním. Žíněnka tatami bude přenosná, klub ji využije při sportovních turnajích, campech nebo letních výcvikových táborech.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX
(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%