Svátek má: Viktor

Regiony

Velikost textu:

Výzva Do práce na kole na Plzeňsku zná vítěze

Výzva Do práce na kole na Plzeňsku zná vítěze

Celkem 1187 lidí na Plzeňsku v květnu běhalo, chodilo nebo jezdilo do práce na kole či koloběžce v rámci soutěžní výzvy DO PRÁCE NA KOLE.

Plzeň na kole
15. června 2021 - 07:00

Již od loňska byla upravena pravidla tak, aby se mohli účastnit i lidé, kteří pracují z domova. Výsledky v kategoriích pravidelnost týmů, zelené kilometry jednotlivců, zelené kilometry po svých a cyklozaměstnavatel Plzeňského kraje se účastníci dozvěděli na závěrečné Cyklopárty začátkem června. Výzvu pořádá spolek AutoMat a v Plzeňském kraji ji koordinuje spolek Plzeň na kole, který se dlouhodobě věnuje zlepšování podmínek pro městskou cyklistiku.

Letos se výzvy účastnilo 1187 mužů a žen různých profesí z desítek firem a institucí na Plzeňsku. Účastníci ujeli na kole celkem 226 793 km, čímž více než 5x objeli celou zeměkouli. Nachodili a naběhali 62 167 km, což je 1,5x obvod zeměkoule. Akce se na Plzeňsku konala již po deváté.    

„Součástí akce DO PRÁCE NA KOLE byly i letos doprovodné akce - CykloDílna, Snídaně pro cyklisty u Papírenské lávky, CykloZmrzlina a CykloKafe pro účastníky zdarma a závěrečná CykloPárty v Bikeheart Centrum cyklistiky ve Štruncových sadech, kde se vyhlašovaly výsledky výzvy. Přítomným zde zahrál na kytaru Petr Déma Škabrada (Znouzecnost) a dalším milým hostem byl bývalý profesionální silniční cyklista František Raboň. Všem oceněným i zúčastněným gratulujeme a doufáme, že alespoň pro některé se stanou bezmotorové cesty do práce příjemným zvykem,“ říká Jiří George Konečný ze spolku Plzeň na kole.

Doba pandemie koronaviru přinesla nárůst cyklistické dopravy

„Cílem kampaně je přilákat k bezmotorovým cestám do práce co nejvíce lidí. Soutěží 2-5 členné týmy, kterých může být v jedné firmě i několik. Týmy se snaží co nejpravidelněji jezdit do práce na kole/koloběžce, chodit pěšky nebo běhat. Lidé tak uleví městům a obcím zatíženým automobilovou dopravou, zlepší si kondici a zažijí s kolegy něco netradičního. Lidé nám potvrzují, že jim tyto cesty přináší úplně jiný začátek pracovního dne, kdy do práce přijdou lépe naladěni a připraveni na pracovní úkoly,“ popisuje Jiří George Konečný.

Nad Humpolcem se vypíná hrad Orlík

Soutěžní výzvu organizuje spolek Auto*Mat a v Plzeňském kraji ji koordinuje spolek Plzeň na kole s podporou následujících partnerů: Město Plzeň, KolemPlzne.cz, Bikeheart Centrum cyklistiky, nakladatelství Starý most, Fanatik Plzen, Vaše liga, Papírna, Pilsen Live!, ZF Engineering Plzeň. Další informace o výzvě jsou zveřejňovány na www.dopracenakole.cz.

Plzenskenovinky.cz informovala Eva Haunerová za spolek Plzeň na kole.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:e.haunerova,plzen na kole)