Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Strážníci provádí kontrolu pejskařů

Strážníci provádí kontrolu pejskařů

V předchozích dnech se na území centrálního obvodu uskutečnily mimořádné kontrolní akce pod názvem „Kostička“, při nichž si strážníci ověřili, jak průvodci psů dodržují povinnosti, které jim ukládá obecně závazná vyhláška.

Strážníci provádí kontrolu pejskařů
31. ledna 2023 - 07:00

Akce byly realizovány na Borech, Skvrňanech a v užším centru města, v místech, kde se nejčastěji pejskaři se svými čtyřnohými miláčky pohybují. Zkontrolováno bylo celkem 48 průvodců se psy. Pouze ve dvou případech pejskaři pochybili, protože své zvíře neměli připnuté na vodítku tam, kde to obecně závazná vyhláška přikazuje.

Každý zodpovědný průvodce psa byl „odměněn“ zásobníkem na sáčky na psí výkaly. V kontrolách pejskařů budou strážníci pokračovat.

Městská policie Plzeň je zapojená do projektu Street medicine

Po parku České údolí běhali králíci
Pořádné překvapení zažil 38letý muž ze severního Plzeňska. Když kráčel v noci ze soboty na neděli parkem České údolí, zahlédl před sebou hopsající králíky. To, co viděl, vzápětí oznámil strážníkům z odchytové skupiny, kteří náhodně opodál vykonávali kontrolní činnost. Zvířata byla krotká a k hlídce šla sama, proto se je podařilo s pomocí odchytového podběráku lehce odchytit. „Ušáci“, kteří dostali jména: Hop, Skok a Jump, našli prozatímní domov v Útulku pro zvířata v nouzi. Zde čekají na svého původního nebo nového chovatele.

Údajně napadená žena žádala pomoc strážníků
V neděli před druhou hodinou odpolední hlídku Dopravní skupiny v Plzni poblíž Rondelu zastavila máváním mladá žena a žádala o ochranu před mužem, který ji údajně fyzicky napadl a jde pořád za ní. Žena v tu dobu čelila mužově slovním útokům. V přítomnosti hlídky se naštěstí muž brzy zklidnil, přesto strážníci vstoupili mezi dvojici, aby předešli případnému konfliktu. Strážníci přivolali na místo zdravotnickou záchrannou službu, která si lehce zraněnou ženu převzala do své péče. Okolnostmi případu se dále zabývá PČR.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
59%