Svátek má: Vincenc

Regiony

Velikost textu:

Senioři musí být obezřetní na citlivé údaje při registraci

Senioři musí být obezřetní na citlivé údaje při registraci

Dobrovolníci na lince pro plzeňské i mimoplzeňské seniory budou pomáhat seniorům bez přístupu k internetu či telefonu s registrací, bezpečně a odborně.

Ilustrační foto
16. ledna 2021 - 07:00

Již první den, kdy byl spuštěn rezervační systém k očkování pro seniory nad 80 let věku, se objevily spekulace o dobrovolnících mimo linii organizovanou Plzeňským krajem, městem Plzeň a organizací TOTEM, kteří mají kontaktovat seniory ve věci registrace v rezervačním systému po telefonu a tím z nich lákat citlivé údaje. Pro seniory a jejich blízké je proto velmi důležité, aby věděli, že oficiálními linkami pomoci právě pro ně je na krajské úrovni telefonní linka, kde pracují pouze dobrovolníci z TOTEMu.

Telefonní číslo na linu pro seniory v Plzni i mimo Plzeň zveřejníme začátkem týdne. Pak také linka 1221, která je zřizována ministerstvem.Telefonní linku zřídil Plzeňský kraj společně s dobrovolnickou organizací TOTEM za pomoci města Plzně. Fungovat bude začátkem týdne. Dobrovolníci na lince pro plzeňské i mimoplzeňské seniory budou pomáhat seniorům bez přístupu k internetu či telefonu s registrací, bezpečně a odborně.

Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Eva Mertlová za Krajský úřad Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:arch.kú)