Svátek má: Hynek

Regiony

Velikost textu:

Podpora cyklistiky bude významně vyšší, zaručí to memorandum

Podpora cyklistiky bude významně vyšší, zaručí to memorandum

Plzeňský kraj společně s městem Plzeň a Českým svazem cyklistiky podepsal memorandum o významně vyšší podpoře tohoto sportu.

Memorandum o podpoře cyklistiky
7. prosince 2022 - 07:00

Skrze spolek Cyklistika Plzeňského kraje bude cílena podpora na děti a mládež do 23 let tak, aby byly podporovány jejich schopnosti a rozvoj kvalifikovanými trenéry a zároveň měli mladí cyklisté zázemí v širším záběru. Memorandum má platnost do konce roku 2025.

„Dosud byla podporována pouze silniční cyklistika, a to částkou 500 tisíc korun. Považujeme za důležité, aby se podpora dostala k ostatním cyklistickým disciplínám. Proto jsme se rozhodli významně navýšit finanční podporu pro děti a mládež,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták s tím, že nově bude podpora cílit kromě silniční cyklistiky také na dráhovou, MTB cyklistiku, cyklokros, kolovou a BMX.

Za účelem podpory talentovaných cyklistů a především jejich vyhledávání napříč kluby v celém Plzeňském kraji byl založen spolek Cyklistika Plzeňského kraje z. s. (součást memoranda). „Úkolem tohoto spolku bude vyhledávat a podporovat začínající i již úspěšné cyklisty mezi dětmi a mládeží do 23 let, a to přímo v jednotlivých oddílech. Dále bude zaštiťovat jejich další rozvoj, jejich přípravu v rámci domovského oddílu,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Cílem zmiňované podpory je zvýšení kvality a úrovně  sportovní přípravy dětí a mládeže a zároveň podpora zajištění kvalifikovaných trenérů a současně odborníků v oblasti sportovní medicíny, rehabilitace, výživy apod.

„Kromě podpory samotných cyklistů je zásadní, aby byli odborně vzděláváni také jejich trenéři. Nesmí docházet k přetěžování mladých sportovců, musí mít odborné zázemí pro rehabilitaci a také zajištěnou pomoc v oblasti sportovní výživy. Jen tak lze dosáhnout kvalitních výsledků a nenechat sportovce od sportu odejít,“ doplňuje Vladimír Kroc.Memorandum mezi Plzeňským krajem, městem Plzní, cyklistickým svazem a spolkem Cyklistika PK má platnost dnem podpisu, spolupráce bude trvat do 31. 12. 2025. Kromě finanční podpory budou všechny strany spolupracovat na propagaci cyklistického sportu za účelem zvýšení zájmu o sport samotný. Společně budou propagovat také akce jednotlivých oddílů, bude udělována záštita akcím, společně bude probíhat také vzdělávání a příprava odborných seminářů.

Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Eva Mertlová, tisková mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:kú)Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
33%
Ne
transparent.gif transparent.gif
67%