Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Opilá a zraněná žena ležela v bytě

Opilá a zraněná žena ležela v bytě

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách kontaktovala okrskovou strážnici 45letá žena v městské části Plzeň-Lhota, která projevila obavu o svoji známou.

Ilustrační foto
31. května 2020 - 07:00

Ta má mít problémy s alkoholem a v opilosti začátkem týdne spadla ze schodů, přitom si způsobila poranění na hlavě. Potom co ji potkala ve čtvrtek ráno zase podnapilou a stěžovala si jí na bolest hlavy, raději pro jistotu se ji rozhodla u ní doma zkontrolovat. V otevřeném bytě, kam strážnici zavedla, ležela dotyčná na posteli s polštářem od krve a silně z ní táhl alkohol. Na zadní části hlavy měla krví slepené vlasy.

Městská policistka ženě okamžitě poskytla nezbytnou první pomoc, uložila ji do stabilizované polohy, přivolala záchranáře a až do jejich příjezdu sledovala její životní funkce. Dechovou zkoušku se u 49leté ženy nezdařilo provést. K ošetření byla transportována sanitním vozem do nemocničního zařízení v Plzni na Borech.
 


Našla se koloběžka

Ve čtvrtek vpodvečer byla městská policie informována o nálezu koloběžky v Plzni na Lochotíně v  Jesenické ulici. Nálezkyně ji objevila ve křoví u jednoho z místních domů. Šlo o žlutou sportovní koloběžku pro dospělého. Strážníci nález zadokumentovali a ověřili u PČR, že nesouvisí s trestnou činností. Majitel si koloběžku může přijít vyzvednout do městských ztrát a nálezů v sadech Pětatřicátníků, kam bude předána.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen,arch.)