Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Město Plzeň velmi výrazně podporuje studenty vysokých škol

Město Plzeň velmi výrazně podporuje studenty vysokých škol

Město udělí stipendia úspěšným studentům Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni.

Ilustrační foto
23. září 2020 - 07:00

Celkem 200 tisíc korun od města získá deset studentů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Odměnu obdrží za vynikající studijní výsledky a spolupráci na projektech univerzity s městem, městskými institucemi, výrobními podniky a dalšími subjekty sídlícími na území krajské metropole. Usnesení vzala rada města na vědomí.

„Město Plzeň velmi výrazně podporuje studenty vysokých škol, jak Západočeské univerzity v Plzni, tak Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Město má se Západočeskou univerzitou v Plzni uzavřenou Smlouvu o partnerství, v jejímž rámci schválilo v květnu zastupitelstvo města dotaci pro vysokou školu ve výši dva miliony korun. Na stipendia města Plzně v roce 2020 vyčlenilo město finanční částku ve výši 200 tisíc korun. Odměnu získá deset studentů, každý obdrží částku 20 tisíc korun,“ vysvětlila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.


Stipendium získají ze Západočeské univerzity v Plzni Daniel Beran, Ondřej Malina, Lenka Kuncová, Zdeněk Frank, Antonín Glac, Josef Ježek, Jan Frank, Martin Mrázek, Karolína Šrámková a z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni Lenka Vaňková.

Plzenskenovinky.cz informovala Mgr.  Eva Barborková, tisková mluvčí Magistrátu města Plzně.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:mmp)