Svátek má: Viktor

Regiony

Velikost textu:

Centrální obvod podpořil projekt „Temná místa kyber světa"

Centrální obvod podpořil projekt „Temná místa kyber světa"

V rámci projektu „Temná místa kyber světa", který finančně podpořil plzeňský centrální obvod, proběhla při filmovém festivalu Finále Plzeň projekce dokumentárního filmu V SÍTI, otevírajícího dosud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu.

Diskuze
16. října 2020 - 07:00

„Díky naší podpoře mohlo školní verzi filmu s názvem "V SÍTI: Za školou" vidět 140 mladých lidí ze čtyř tříd dvou základních škol z našeho obvodu, kteří si mohli popovídat s aktérkami Sabinou a Terezou a také se jim svěřit,“ informuje Ondřej Ženíšek, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Dalším příjemným zjištěním bylo, že promítání dokumentu V SÍTI 18+, tedy jakési „drsnější“ verze dokumentu pro školáky, navštívilo v Plzni 95 diváků, kteří po filmu diskutovali nejen s aktérkami, ale i s režisérem Vítem Klusákem.

„Snad největším překvapením pro mě pak byla otevřená diskuse, přenášená i on-line, kde Vít Klusák, Sabina, Tereza, Marika Pecháčková, Pavel Brenkus a vzdáleně i sexuoložka Renáta Androvičová diskutovali o tom, co se stalo po premiéře a jak ohromný dosah tento film má,“ dodává Ondřej Ženíšek.

Živé vysílání z diskuze k dopadům snímku vidělo do dnešního dne 10 tisíc lidí. Vše ale nyní komplikuje současná covidová krize. Předpokládá se, že po jejím odeznění budou moci protagonistky dokumentu pokračovat v důležitém osvětovém turné po základních školách.


„Rádi jsme podpořili projekt, který se zabývá tímto nebezpečným problémem na sociálních sítích a pevně doufám, že film i beseda přispějí k větší opatrnosti dětí a zodpovědnosti rodičů,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Plzeňskénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek, tiskový mluvčí, Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.plzen3)