Svátek má: Marcela

Politika

Velikost textu:

Rajchl varuje: Musíme být připraveni bránit naše práva

Rajchl varuje: Musíme být připraveni bránit naše práva

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl shrnul ve svém pravidelném nedělním vysílání výsledky prezidentských voleb a pogratuloval vítězi, ačkoli Pavlovo jméno nezaznělo. A naloženo dostala také generálova tisková mluvčí Markéta Řeháková. 

Jindřich Rajchl (PRO)
31. ledna 2023 - 09:01

Rajchl pogratuloval k vítězství České televizi a dalším médiím, Spojeným státům, lobbistům a také Petru Kolářovi, že se jim povedlo na Hrad dostat svého prezidenta. 

„Gratuluji zejména České televizi. Mainstreamovým médiím v čele se Seznamem a Aktuálně.cz. Spojeným státům, zcela jistě lobbistickým firmám, které tlačily toho kandidáta. Petru Kolářovi, který tam byl jako přítel po boku. Těm lze pogratulovat, protože tyto volby vyhráli,“ zhodnotil Rajchl s tím, že zejména od médií tak jednostrannou kampaň dle své paměti prý ještě nezažil. Vzpomenul si také, jak kandidoval Donald Trump, kampaň byla podle něj velmi podobná.

Předseda strany PRO Rajchl dále řekl, že volby opět rozhodla mlčící většina, která se na facebooku nevyjadřuje, nekomentuje, ale záleží, ke komu se přikloní. 

„Bez toho, abychom je získali, nemáme šanci zvítězit,“ konstatoval a dodal, že je potřeba se zlepšit a „prodávat“ to, o co má tento mlčící střed zájem.

Výkon Markéty Řehákové také Rajchlovi neušel a nenechal si ujít příležitost se do něho pustit. 

„Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale zlatej Ovčáček proti tomuhle. Jestli tohle je ta nová kultura, kterou nám dopřávají, tak klobouk dolů. Naprosto neprofesionální výkon,“ zhodnotil a dodal, že pokud chce někdo tvrdit, že mluvčí byla roztomilá, tak by si měl uvědomit, že dotyčná je mluvčí prezidenta. 

A tam roztomilost nepatří. Naopak označil projev Řehákové za infantilní, naivní, šílený, hloupý a nedůstojný. Možná nejhorší výkon mluvčího v historii ČR. A je to dle Rajchla neomluvitelné, ačkoliv se to média omluvit snaží.


Rajchl se také dotkl prohlášení, že Petr Pavel nebyl vládní kandidát. Poukázal, s jakým úsměvem a jak rychle přispěchal Petr Fiala s gratulací. Pavel dle něho pouze hrál hru, že není kandidát vlády, aby nebyl spojený s tím, jak je neoblíbená. Povšiml si též, jak Zuzana Čaputová přispěchala do Prahy, místo aby popřála z Bratislavy. 

„To ukazuje to propojení, že je to vlastně stejná líheň,“ komentoval s tím, že někteří členové týmu byli koneckonců společní. Podle Rajchla je to stejný model, kterému podlehli Slováci a hned po nich my. Nemůže prý uvěřit tomu, že lidé věří, že se jedná o nějakou novou kulturu.

Konstatoval, že nyní má pětikoalice všechny složky moci. Má moc zákonodárnou, moc výkonnou a brzy i moc soudní přes Ústavní soud. 

„To je věc velmi nebezpečná pro jakoukoliv demokracii, já jsem přesvědčen, že teď se tady rozjede naplno boj proti tzv. dezinformacím, Rakušanův tým KRIT se utrhne ze řetězu, začneme tady zavádět cenzuru v největším možném řádu, jaký jsme si dovedli představit, vláda si začne kupovat média,“ předpověděl Rajchl a také připomenul vládou slíbených 100 milionů pro "nezávislá média" a padesát miliónů pro spřízněné neziskovky. 

Rajchl také připomenul, jak nadšeně Řeháková vyvolávala jméno redaktora Radka Bartoníčka z Aktuálně.cz.

„Jednoznačně jsme viděli, jak média byla součástí toho týmu. Ta mají dnes největší moc. Všichni to víme, všichni jsme si to vyzkoušeli na vlastní kůži, mnohokrát,“ pravil a znovu gratuloval ČT, Seznamu a Aktuálně.cz k „fantasticky odvedené práci“, která vyústila v to, že mají svého prezidenta. 

„Klobouk dolů. Příště musíme být lepší, abychom vás dokázali porazit i přes to všechno, co jste si tady nadrobili,“ dodal advokát a zároveň odmítl tvrzení, že by hlasy pro Pavla byly známkou toho, že má vláda podporu. Podle Rajchla to byly hlasy proti Babišovi. 

Rajchl také připomenul, že stejně porazil Miloš Vystrčil svou protikandidátku. Tedy dle něho 60 % lidí v této zemi nevystojí Andreje Babiše a budou proti němu volit kohokoliv, i loutku. S vládou nespokojení voliči prý zůstali raději doma. Jejich morální postoj sice chápe, ale pomáhají tím tomu, co se chystá, myslí si Rajchl. Například korespondenční volbě, kterou Ústavní soud oštempluje bez váhání. Nebo snížení volebního věku. A samozřejmě boj proti dezinformacím. Podle Rajchla se dotyční neudrží a budou se chtít ukázat. 

„Budeme muset být připraveni bránit svoje práva, tak jako tomu bylo za covidu, bude tomu teď úplně stejně,“ myslí si Rajchl s tím, že konečný cíl této vlády je ovládat masy prostřednictvím elity. 


„Tomu musíme čelit. Elity vždy měly chuť omezovat individuální práva, protože si myslí, že obyčejní lidé tomu nerozumí, nemají rozhodovat, koneckonců nám to Petr Pavel řekl v jedné debatě, že zákon o referendu není namístě, protože lidé nejsou připraveni rozhodovat o této zemi,“ zmínil Rajchl a povšiml si, že Pavel zmínil Brexit.  Zmínil také vyjádření generála Pavla o tom, jak je potřeba lidi vychovávat, aby se mohli rozhodovali "správně“. Podotkl, že Brexit byl naprosto demokratický a neví, proč ho Pavel kritizuje. Myšlenka, že ti nahoře ví nejlíp, co je nejlepší, ho děsí, protože už zde jednou byla.

Rajchl má za to, že on a lidé jemu podobní budou prvními terči současné vlády. A záleží na tom, kdo se k nim přidá. 

„Máme unikátní příležitost, abychom zformovali jinou opozici, postavenou na racionálním boji za práva českých občanů. Za národní zájmy této země,“ prohlásil a řekl, že v blízkých měsících a letech se budou naopak prosazovat zájmy zahraniční, korporací i Evropské unie. Na úkor českých občanů. Smál se „úspěchům“ českého předsednictví, například tomu, že emisní povolenky budou platit i pro fyzické osoby.

Předseda PRO Rajchl varoval, že nebude fungovat ani žádná kontrola ze strany médií, ačkoliv Radek Bartoníček slibuje, jak budou přísní. Doufá, že média budou stejně tvrdě, jako se zaměřovala na Vratislava Mynáře, žádat po Pavlovi zveřejnění spisu z dob jeho studia na rozvědčíka.

Rajchl však ve svém vysílání dodával také naději. Připomenul, jak za Rakouska-Uherska čeští poslanci bojkotovali Říšský sněm a praktikovali pasivní rezistenci. Aloisi Rašínovi dokonce bylo hrozeno trestem smrti. 

„I přesto ti lidé pokračovali a bojovali za tuhle zemi. Nemůžeme to přece vzdát, protože teď jsme prohráli jednu bitvu a budeme to mít těžké. Budeme to mít těžké, samozřejmě. A nikdo vám neslibuje, že se to tady změní za měsíc. Nic takového prostě nenastane. Znovu říkám, my jsme v té čelní linii. My v tuhle chvíli riskujeme nejvíc. Přesto budeme bojovat dál, v žádném případě neuhneme, neustoupíme. V žádném případě se nestane, že řeknu "Vláda je super", stáhl ocas a odkráčel někam do zapomnění. V žádném případě nic takového nebude. Já jsem připraven proti tomu bojovat. A jestli mě tenhle režim bude chtít umlčet nebo třeba zavřít, tak prosím, ale já jim neuhnu. Protože myslím, že v historii této země jsme museli obětovat mnohem, mnohem víc a bylo by neúctou k našim předkům, kdybychom to teď vzdávali a propadali nějaké skepsi nebo letargii. A řekli: Už to nemá cenu,“ pronesl Rajchl s tím, že nemá rád poraženecké nálady a prohlášení, že někdo už nebude volit.

Podle Rajchla je možné, že volby budou dříve. 

„Když lidé v téhle zemi se rozhodnou, že tuhle vládu nechtějí, tak tady nebude. A mohou mít "stoosmičku" jak chtějí, protože lidé mají tu sílu. Oni se těch protestů bojí a vědí, že když lidé budou chtít, tak je dokážou dotlačit k tomu, aby tu demisi podali,“ míní Rajchl s tím, že se nemůžeme bezhlavě pouštět do útoků, které jen oslabují nás. 

Také jsme psali:

„My musíme připravit strategický frontální útok, za který se postaví drtivá většina lidí, která chce změnu v téhle zemi. A která už se nechce dívat na pana Fialu a pana Rakušana a paní Černochovou, jak ničí a devastují tuhle zemi. A vedou nás na samý okraj propasti. Ať už z hlediska ekonomického nebo z hlediska mezinárodních vztahů a vojenského konfliktu,“ doplnil závěrem svého vysílání předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

(dan, prvnizpravy.cz, foto: arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%