Svátek má: Zdeněk

Politika

Velikost textu:

Komu nejvíce smrděl vepřín v Letech u Písku poslanče Schwarzenbergu?

Komu nejvíce smrděl vepřín v Letech u Písku poslanče Schwarzenbergu?

Nejstarší poslanec v zemi Karel Schwarzenberg ještě před rokem kritizoval každého, který kritizoval vládu za rozhodnutí o zbourání vepřína v Letech u Písku a další náklady převyšující půl miliardy korun za odstranění stavby. Nyní je v klidu, aby ne. Jeho rodina na odstranění vepřína vydělala.

Vepřín v Letech u Písku
31. května 2020 - 14:06

Na webu Mapy.cz si můžete zjistit komu nejvíce smrděl vepřín v Letech u Písku.

Drahé vepřové! Kdo za to může?

Abychom pochopili kritiku Karla Schwarzenberga všech kritiků zbouratelného vepřína,  je  nutno vědět i účel, proč politikovi TOP 09 vepřín v Letech u Písku tolik smrděl.  Karel Schwarzenberg  byl totiž  až v dospělosti adoptovaný  svým strýcem, aby po něm získal nárok na jeho majetek. Tak  současně adoptovaný syn po roce 1990 restituoval nejenom strýčkův  majetek,  ale  k tomu přidal i majetek po svých skutečných rodičích, což podle Wikipedie české ani československé zákony neumožňovaly, ale koho dnes zajímá, jak šlo získat  neuvěřitelně obrovský majetek v zemi.

Na jedné straně nejstarší poslanec v zemi  vždy  chválil zbourání vepřína a bojoval  za zmonumentování pietního místa v Letech u Písku s úctou k  postiženým a v mnohém případě i na následky vypuklé epidemie umírajícím v pracovním táboře zadržovaným občanům Protektorátu, ale už zapomíná  dodat, že hned sousední pozemky vedle vepřína jsou ve vlastnictví jeho syna Jana Schwarzenberga, na něhož převedl své restituované pozemky, když se stal ministrem zahraničních věcí.

Ostatně si to můžete zjistit sami velmi jednoduchým způsobem, protože   služba na webu Mapy.cz to umožňuje.

Stačí si najít na mapě Lety u Písku, konkrétně budovy vepřína (ty vidíte na obrázku ve žlutém oválu) a pak kliknout si pravým tlačítkem na myši na zalesněné pozemky nad budovami vepřína nebo na přilehlý rybník. Z  nového rámečku plného otázek, když  kliknete na dotaz: Co je zde? v pravém roku se objeví další informace. Vás zajímá Informace o parcele v katastru nemovitostí a tak na ten text rovněž klikněte.   


Objeví se vám tabulka, z které zjistíte, že pozemek   na mapě označený šipkou patří Janu Schwarzenbergovi a má například rozměry 1,7 516 hektarů a je to ten rybník vedle vepřína..

A jak jsme přišli na to, že na zbourání vepřína poslancova rodina vydělala?  Na to nemusíte být realitní znalec, abyste potvrdili, že pozemky a nakonec i ten rybník bude mít vyšší hodnotu, když vedle nich už nebude smrdící vepřín.

Jen tak pro zajímavost si vyhledejte, které neziskové organizace vytvořily v mediích a mezi zejména stále vylekanými politiky takovou atmosféru, že na bourání vepřína kývli nebo  zkompromitovaly každého, kdo si jen trochu dovolil upozornit na zbytečné náklady za bourání vepřína v Letech u Písku s odkazem, že už tam před lety v Letech vybudovaný památník je náležitě uctivý a pietní. Sobotkova vláda tehdy hlasovala sice pro veřejnost tajně, leč přeci jenom skoro jednoznačně rozhodla o výkupu a zbourání vepřína.  Nutno dodat, že Andrej Babiš tehdy nebyl už ministrem financi a jeho nástupce Ivan Pilný se údajně zdržel hlasování a tedy jako jediný z ministrů k tomu bourání nevyjádřil souhlas.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz   zde ...

(ps, Prvnizpravy.cz,   Mapy.cz,  foto: Mapy.cz)