Svátek má: Mikuláš

Politika

Velikost textu:

České vysoké školy jako předvoj demontáže naší státnosti?

České vysoké školy jako předvoj demontáže naší státnosti?

Zdá se, že v poslední době si nejrůznější instituce, včetně centrálních orgánů státní správy, s dodržování zákona č. 352/2001 Sb. o užívání státních symbolů České republiky a o změně některých zákonů příliš hlavu nelámou.

Zdeněk Lanz
8. prosince 2022 - 06:20

Za socialismu – komunismu visívaly na veřejných budovách povinně vlajky pouze o státních svátcích či „významných“ výročích. Bývaly dvě, československá a ta druhá, rudá, se žlutým srpem a kladivem. Dnes, po 33. letech znovunabytí svobody a po 30. letech budování samostatné České republiky, visí na některých budovách opět vlajky dvě. Již několik měsíců, píše Zdeněk Lanz v komentáři pro Prvnizpravy.cz..


Jedna je stejná, jako kdysi, jen s tím rozdílem, že nyní patří ke státním symbolům České republiky. Druhá je modrožlutá.

Sice si nepamatuju, že by u nás v roce 1999, v době bezprecedentních leteckých útoků NATO v čele s USA na území Svazové republiky Jugoslávie, visely vlajky této země, ale budiž.

Co však absolutně nechápu je, že fakulta vysoké školy, která má ve svém názvu slovo „České …….“ hned na prvním místě, má zapotřebí českou vlajku sundat a nahradit ji jakousi modrou se žlutými hvězdami. Že by se za vlajku České republiky styděla?

V každém případě je to šílené!


(rp,prvnizpravy.cz,foto:zl)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
69%
Ne
transparent.gif transparent.gif
16%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%