Svátek má: Bartoloměj

Zprávy

Velikost textu:

Zacharová zprvu nevěřila fotografii s vůdci zemí G7!

Zacharová zprvu nevěřila fotografii s vůdci zemí G7!

Fotka vedoucích představitelů zemí G7, která se stala populární v sociálních sítích, napovídá hodně o tom, jak probíhal summit, uvedla mluvčí ruského MZV Maria Zacharová na Facebooku.

Zacharová: Myslela jsem, že je to photoshop
11. června 2018 - 11:50

„Nezáleží na tom, co bylo za zavřenými dveřmi. Spíše nezáleží na tom, že dveře byly zavřené. Jeden snímek - a opona je zdvižena," uvedla

Zacharova poznamenala, že nejprve nevěřila v pravost fotografie. „A pokaždé, když poprvé vidím takovou fotografii, myslím si „Samozřejmě photoshop. Nemůže to být takhle." A pak se ukáže, že může, a dokonce ne jen tak," dodala mluvčí ruského ministerstva zahraničí.

Fotka, o které jde řeč, umístila německá kancléřka Angela Merkelová ve svém Instagramu. Podle ní byl snímek vytvořen během „spontánních" konzultací hlav G7 během druhého dne summitu.


President Donald Trump předčasně opustil summit G7 v sobotu 9. června, protože musel letět do Singapuru na setkání s vedoucím KLDR Kim Čong-unem.

Po odchodu Trumpa kanadský premiér Justin Trudeau na tiskové konferenci označil americká cla na hliník a ocel za „represivní a nepřijatelná" a slibil reagovat na „nečestné akce". Americký prezident v reakci obvinil Trudeaua ze lhaní a řekl, že delegace USA nepodepíše závěrečné komuniké G7.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: repro facebook)