Svátek má: Dalibor

Zprávy

Velikost textu:

Welt: Vojáci Bundeswehru zůstali bez bot!

Welt: Vojáci Bundeswehru zůstali bez bot!

Německá armáda není jen konfrontována s logistickými problémy, nyní Bundeswehr postrádá i základní potřebu - armádní boty, informoval mírně šokovaný deník Die Welt.

Ilustrační foto
29. srpna 2019 - 11:06

„Letadla nelétají, tanky nejezdí a zbraně nestřílejí. Vybavení Bundeswehru je žalostné. Hodnocení „podmíněně připravené k obraně" je docela vhodné," zdůraznil ironicky autor článku.

Zásobování Bundeswehru botami bylo podle novin vystaveno velkému zpoždění. Podle německého ministerstva obrany nebylo možné dodržet dodací lhůty kvůli omezeným schopnostem průmyslu.


Takže ze standardní sady, která zahrnuje dva páry těžkých bot a jeden pár lehkých bot, byla armádě vydána pouze jedna dvojice těžkých bot  - 160 000 párů pro Bundesweh, který má ale 183 tisíc příslušníků, uvedla publikace. Současně bylo lehkými botami vybaveno pouze 31 tisíc vojáků, popsaly tragikomickou situaci německé noviny.

„Je to stejné jako hasiči hasící požár v pantoflích," uvedla poslankyně Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermanová v rozhovoru pro Der Tagesspiegel.

(kou, prvnizpravy.cz, welt.de, foto: arch.)