Svátek má: Prokop

Zprávy

Velikost textu:

V Evropě začali odmítat plyn ze Spojených států!

V Evropě začali odmítat plyn ze Spojených států!

V únoru poklesly dodávky LNG do Evropy o polovinu. Při nízkých cenách nemohou společnosti v EU tento plyn prodat a odmítají přijímat zkapalněný plyn ani na základě dlouhodobých smluv s pokutami.

Ilustrační foto
26. února 2020 - 11:07

Španělská Naturgie odmítla přijmout dva nákladní LNG (asi 200 milionů metrů krychlových) z terminálu LNG USA Sabine Pass. Uvedl to portál eadaily.com s odkazem na materiál agentury Bloomberg

„Zásilky, z nichž jedna byla plánována na duben, byly zrušeny zákazníky Naturgy, Repsol SA a Endesa SA. Ačkoli budou muset zaplatit smluvní sazby, hlásil trh,“ napsal Bloomberg.


Mezitím S&P Global Platts sdělil, že američtí výrobci zkapalněného zemního plynu uvedli, že nemají problémy s prodejem svých produktů.

Špatné statistiky pro LNG z USA však potvrzují i údaje poradenských agentur. Podle informační platformy ICIS tak dodávky americké LNG do Evropy ve srovnání s listopadem - lednem klesly o polovinu. Pokud v předchozích měsících dodávky přesáhly 2 miliony tun (2,8 miliardy metrů krychlových), pak v únoru dosáhnou mírně přes 1 milion tun (1,4 miliardy metrů krychlových).

(kou, prvnizpravy.cz, eadaily.com, foto: arch.)