Svátek má: Laura

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský poslanec: Zelenskij nemá rozumná řešení na záchranu země!

Ukrajinský poslanec: Zelenskij nemá rozumná řešení na záchranu země!

Poslanec Nejvyšší rady za „Opoziční platformu - pro život" Vadim Rabinovič řekl, že mezi těmi, které navrhl nově zvolený prezident Vladimir Zelenskij, nevidí „rozumná řešení" pro záchranu Ukrajiny.

Vadim Rabinovič, ukrajinský poslanec
15. května 2019 - 10:15

„Není to inaugurace, která zachrání zemi, ale racionální rozhodnutí nového prezidenta. A nevidím žádná racionální rozhodnutí," řekl poslanec Nejvyšší rady Rabinovič ve vysílání televize NewsOne.

Podle politika, během volební kampaně Zelenskij slíbil, že udělá vše pro vyřešení konfliktu v Donbasu a po svém zvolení učinil prohlášení, že válka bude pokračovat až do vítězného konce.

„Zelenskij slíbil mír, a já chci vidět kroky k míru. Zatím slyším, že budeme pokračovat ve válce do vítězného konce. Zelensky slíbil, že ponecháme Donbas, a všechno tam bude v klidu, a slyším prohlášení, že bychom měli pokračovat,“ řekl rozhořčeně Rabinovič.


Ukrajinské úřady v dubnu 2014 zahájily vojenskou operaci proti samozvaným republikám LLR a DLR, které vyhlásily nezávislost po převratu na Ukrajině v únoru 2014. Podle nejnovějších údajů OSN se obětí konfliktu stalo asi 13 tisíc lidí. Otázka řešení situace v Donbasu stále probíhá, a to i během jednání kontaktní skupiny v Minsku, která již v září 2014 přijala tři dokumenty upravující kroky k utišení konfliktu. Po dohodě o příměří však pokračují přestřelky mezi stranami konfliktu.

(kou, prvnizpravy.cz, newsone.ua, foto: arch.)