Svátek má: Ladislav

Zprávy

Velikost textu:

Trump předpověděl zhroucení trhů v případě jeho impeachmentu

Trump předpověděl zhroucení trhů v případě jeho impeachmentu

Prezident Spojených států Donald Trump uvedl, že pokud demokraté získají většinu v Kongresu po listopadových volbách a vyvolají proces impeachmentu, trhy se zhroutí.

Donald Trump, prezident USA
24. srpna 2018 - 10:10

„Nevím, jak můžete obvinit někoho, kdo dělá skvělou práci," řekl rozhořčeně Trump v rozhovoru, který vysílal ve čtvrtek „Fox & Friends".

„Řeknu vám, že jestli budu někdy obviněn, tak trhy budou padat,“ uvedl Trump v reakci na otázku,  možnosti obžaloby na základě výsledků střednědobých voleb (O možné ožalobě prezidenta se hovoří v souvislosti s výpovědí bývalého Trumpova právníka Cohena o finančních úplatcích za mlčení dřívějších milenek prezidenta - pozn. red).


„Kdyby se Hillary a demokraté dostali dovnitř, kdyby byla prezidentem, měli byste negativní růst. Zatímco my jsme získali 10 bilionů dolarů," prohlásil.

Trumpův advokát a bývalý starosta New Yorku Rudolph Giuliani varoval, že pokud dojde k odstranění Trumpa v rámci impeachmentů - dojde ve Spojených státech k povstání.

Nadcházející střednědobé volbyy do Kongres USA, které se uskuteční 6. listopadu, mají velký význam pro politickou budoucnost země. Budou mít dopad nejen na legislativní rozhodovací proces, ale mohou také spustit proces obžaloby současného prezidenta v případě získaní kontroly Demokratickou stranou.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: arch.)