Svátek má: Marek

Zprávy

Velikost textu:

Sunday Times: Boj o moc mezi Mayovou a Borisem Johnsonem

Sunday Times:  Boj o moc mezi Mayovou a Borisem Johnsonem

Asistent Theresy Mayové připravil dokument o intimním životě bývalého ministra Borise Johnsona, píše The Sunday Times.

Boris Johnson
10. září 2018 - 10:15

Toryové prožili horkou noc, když  jim byl předložen dokument poradce Theresy Mayové o sexuálním životě Borisa Johnsona se zjevnou snahu zabránit tomu, aby se stal předsedou vlády.

Dokument, který byl předán The Sunday Times od zdroje z konzervativní strany, obsahuje soupis šokujících obvinění  Borise Johnsona, jeho  sexuálních styků, jeho poznámky o kokainu a  posouzení jeho charakteru.

Dokument o délce 4 000 slov se ve Westminsteru začal šířit minulý týden, jen pár hodin před tím, než se zjistilo, že Johnson a jeho druhá manželka Marina Wheelerová se rozvádí.

Dokument byl vypracován jedním z poradců Mayové během voleb do vedení Konzervativní strany v 2016, kdy Boris Johnson byl největším soupeřem Mayové.
 
Členové britské vlády a zaměstnanci volebního ústředí Konzervativní strany kategoricky popřeli distribuci tohoto dokumentu a případné "plnění" dokumentu. Podle nich jsou tato obvinění  "urážlivá" a "100% falešná".
 
Tato situace vedla k novému kolu „krvavého politické boje“, který se koná v předvečer konference Konzervativní strany, kde Therese Mayová požádá své příznivce k podpoře svého postavení po brexitu a Johnson naopak za široké podpory bude chtít premiérku odvolat.

 
Dokument kromě jiného obviňuje Johnsona, že lhal  o svém vztahu s Petronellou Wyattovou, která měla z toho vztahu nakonecpotrat, a také se v dokumentu píše, že měl v té době současně románek s Annou Fazackerleyovou, novinářkou z Times Educational Supplement .

"Tento dokument sestavil tým Mayové s cílem očernit Borise Johnsona. To je jejich "válečná kniha" namířená proti němu, "řekl jeden člen Konzervativní strany.
 
Jeden ze starších asistentů premiérky Mayové označil  nastalou  situaci jako „naprosto šokující a jako naprosto skandální pokus o poškození  týmu Mayové a předsedy Konzervativní strany Brandona Lewise“.
 
"Je skutečně urážlivé a kategoricky špatné říci, že bychom dělali něco pro naplnění tohoto dokumentu. Předpoklad, že to bylo předloženo v jakékoli podobě volební mu ústředí Konzervativní strany nebo premiérce  je nepravdivé,“ řekl.

(rp,prvnizpravy.cz,sundaytimes,foto:arch.)