Svátek má: Milan

Zprávy

Velikost textu:

Salvini: Nedovolím, aby se Itálie přeměnila na uprchlický tábor!

Salvini: Nedovolím, aby se Itálie přeměnila na uprchlický tábor!

Italský ministr vnitra Matteo Salvini řekl, že nedovolí, aby se země stala evropským uprchlickým táborem, uvedl na svých internetových stránkách EurActiv.

Matteo Salvini, nový italský ministr vnitra
6. června 2018 - 11:04

Zároveň Salvini ujistil, že nová vláda země bude v otázce přistěhovalectví dodržovat přístup založený na „zdravém rozumu".

Nový ministr vnitra a místopředseda italské vlády za "Ligu" Matteo Salvini navštívil Sicílii. Během návštěvy politik zdůraznil otázku nelegálního přistěhovalectví, což byl jeden z bodů, který mu umožnil, aby se dostal k moci, poznamenal EurActiv.

„Itálie a Sicílie nemohou být evropským uprchlickým táborem. Nikdo mě nemůže odvrátit od přesvědčení, že ilegální imigrace je byznys ... to, co vidím, jsou lidé, kteří vydělávají na dětech, které i nadále umírají, a ve mně to vyvolává zuřivost,“ zdůraznil Salvini v jednom z největších shromáždišť migrantů přistávajících v Pozzallu.


EurActiv uvedl, že návštěva se konala na pozadí nedávné zprávy o úmrtí migrantů snažích se dostat do Evropy, aby se vyhnuli válce, pronásledování a hladu v severní Africe a na Středním východě.
 
Když mluvil s davem svých příznivců, Salvini odešel do migračního střediska, kde se setkal v pátek s 158 migranty, kteří byli zachráněni italskou pobřežní stráží.
 
„Dobré časy pro nelegální přistěhovalce jsou u konce - připravte si zabalit věcí," řekl stroze italský ministr.

Zároveň, jestliže v případě nelegálních přistěhovalců zůstal názor Salviniho nezměněn, politik výrazně zmírnil rétoriku v souvislosti s nevládními organizacemi, které organizují záchranné operace na moři. Předtím je Salvini obviňoval ze spolupráce s organizátory přepravy migrantů, ale v rámci cesty na Sicílii řekl, že pokud existují organizace, které jsou ochotny pracovat zadarmo, tak mu nevadí.
 
Salvini současně ujistil, že nová vláda „nebude mít tvrdý postoj k otázce přistěhovalectví", ale bude se řídit přístupem „zdravého rozumu".

(kou, prvnizpravy.cz, euractiv.com, foto: arch.)