Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Zaslaná data vyvracejí výsledky vyšetřovatelů pádu MH17

Rusko: Zaslaná data vyvracejí výsledky vyšetřovatelů pádu MH17

Analýza dat ruské radarové stanice zaslaných Nizozemsku vyvracejí obvinění mezinárodního šetření o místě startu rakety, která zasáhla malajský Boeing v roce 2014, uvedl mluvčí ruského generálního prokurátora Alexander Kurennoj.

Trosky zříceného malajského Boeingu v Doněcku
26. srpna 2017 - 04:20

Dříve média informovala, že prokuratura v Nizozemsku nemohla dešifrovat data z radaru, která obdržela z Ruska ohledně havárie malajského letadla na východní Ukrajině, proto nizozemští vyšetřovatelé poslal do Moskvy žádost o zaslání dalších dat.

Ve čtvrtek prokuratura v Nizozemsku oznámila, že obdržela další informace ruského radaru. Úřad vysvětlil, že „předchozí údaje byly v podobě, které se neshodovaly s konvenčním formátem Asterix, který je podporován Evropskou agenturou Eurocontrol“.

Rusko předalo nové údaje o havárii MH-17
Ukrajinský „Buk“ byl v Donbasu v době pádu MH17!

Mluvčí ruského generálního prokurátora zdůraznil, že analýza radarových dat ve formátu „první registrace“ i ve formátu Asterix vyvrací obvinění mezinárodních vyšetřovatelů, že raketa protiletadlového raketového systému, která sestřelila malajské letadlo, byla vypuštěna z území kontrolovaného opolčenci.

„Analýza ruských radarových dat ve formátu „první registrace“, tak i ve formátu Asterix vyvrací tvrzení formálního šetření týkající se místa startu rakety. Podle výkladu radarových dat, vypuštění střely, která sestřelila malajský Boeing na letové trase MN17, nemohla být provedena z místa obce Pěrvomajskaja, jak to uváděli zástupci smíšené vyšetřování skupiny 28. září 2016,“ uvedl mluvčí.


Kurennoj dodal, že Rusko opět vyzvalo Nizozemsko, aby nutně vzalo v úvahu směrové informace v dalším průběhu šetření, včetně při vytváření konečných závěrů společného vyšetřovacího týmu.

Zdůraznil, že při převodu materiálů Generálního prokuratura opět podtrhla zájem o objektivní vyšetřování havárie malajského letadla a ochotu k tomu plně přispět.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)