Svátek má: Milan

Zprávy

Velikost textu:

Rusko obvinilo USA, že ukrývají teroristy IS a „Džebhat an-Nusra"!

Rusko obvinilo USA, že ukrývají teroristy IS a „Džebhat an-Nusra"!

Militanti z „islámského státu“ a „Džebhat an-Nusra“ se skrývají při vědomí americké armády v uprchlickém táboře Al-Rukban na hranici s Jordánskem.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
24. srpna 2018 - 10:15

Prohlásila to mluvčí ruského ministra zahraničí Maria Zacharová.

„Do největšího tábora pro vysídlené osoby Al-Rukban v blízkosti hranic s Jordánskem stále nemají přístup syrské úřady, ani pracovníci OSN," řekla diplomatka. „Mezi tam uvízlými - vlastně rukojmími civilisty  se ukrývá a používají je jako lidské štíty,  několik stovek příslušníků „Islámského státu“, a „nusrovci“, kteří mají dokonce těžké zbraně. To vše probíhá, bohužel, a máme faktické informace, které to potvrzují, s vědomím americké armády, která ovládá 55 kilometrů zóny kolem její ilegální základny v Al-Tanfu na syrském území," citoval Zacharovou portál eadaily.com.


Zároveň ruské ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení o dodávce zbraní „neoznačenými vrtulníky“ islamistické milici v Afghánistánu. „Zaznamenali jsme, že k tomu dochází v bezprostřední blízkosti hranic středoasijských států, a mnoho militantů IS v Afghánistánu je z těchto zemí. Reakce na tyto události bezpečnostních sil Afghánistánu, a zde umístěných kontingentů USA-NATO žádná není,“ uvedlo prohlášení. „Nabízí se otázka, kdo stojí za těmito lety, které vyzbrojují teroristy a tajně vytváří své předmostí u jižních hranic SNS, a proč se to děje pod faktickou kontrolou vzdušného prostoru velení NATO v Afghánistánu."

(kou, prvnizpravy.cz, eadaily.com, foto: arch.)