Svátek má: Jindřich

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Diplomaté USA a německá média zasahují do našich vnitřních věcí!

Rusko: Diplomaté USA a německá média zasahují do našich vnitřních věcí!

Můžeme si myslet o demonstracích a zásazích policie proti demonstrantůmv jiných zemích cokoli a také to napsat, popřípadě odsoudit.

Ilustrační foto
6. srpna 2019 - 04:20

Ale pro žádnou zemi není přípustné, aby se do těchto vnitropolitických věcí zapojovaly cizí ambasády nebo polostátní média cizích. Západ to vyžaduje od Ruska, ale jak se zdá „zloděj křičí – chyťte zloděje!“

Ruské ministerstvo zahraničí předá vedení Spojených států a Německa informace o tom, jak jejich diplomatičtí pracovníci a média zasahují do vnitřních záležitostí Ruska.

A to při informování o nepovolených shromáždění v Moskvě uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

V sobotu policisté zadrželi asi 600 lidí za účast na nepovolené akci, kterých se zúčastnilo přibližně 1 500 lidí v souvislosti s protestem ohledně nezaregistrovaných kandidátů do městských voleb v Moskvě. Minimálně 10 osobám pak hrozí soudní řízení.

„Stejně jako před sobotní „procházkou“ se velvyslanectví USA aktivně zapojilo do všech těchto aktivit, a to jak v tajném formátu, řekneme jim o tom samostatně, tak otevřeně, to teď mohu říci," uvedls Zacharová na televizním kanálu „Rusko-1".

Připomněla, že americké velvyslanectví v sociálních sítích zveřejnilo podrobnou trasu sobotního mítingu, kterou doslova každou minutu a ukončila výzvou, aby se vyhnuli průvodu.

„Jak ale chápeme, že 90% informací právě vyzývalo lidi, aby se připojili k této události," řekla mluvčí.


Zacharová také poznamenala, že poté americké velvyslanectví začalo aktivně komentovat výsledky nepovolené akce.

„Určitě poskytneme veškeré materiály oficiální cestou na velvyslanectví USA v Moskvě a nejen na velvyslanectví. Myslím si, že vedení USA bude velmi překvapeno, jak jejich diplomaté zasahují do ruských vnitřních záležitostí, do ruské domácí politiky, zejména proto, že vedení USA opakovaně žádala Rusko, aby se nezasahovalo do jejich vnitřních záležitostí. Zdá se mi, že by zde měla být parita,“ zdůraznila.

Jak připomněla mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí, připomínky k ruským shromážděním vznesla také Paříž, „která ale několik měsíců zkoušela všechny druhy represivních nástrojů k potlačení shromáždění svých občanů“.

Mezitím se zapojily nejen diplomatické agentury, ale také média.

"Myslím, že se jedná o fenomenální akci západních médií a novinářů, když Deutsche Welle zveřejní výzvu v ruštině: „Moskvané, výjděte!" Právě tak tito antinovináři pokrývají to, k čemu dochází v naší zemi.... Bohužel budeme nuceni upozornil německou stranu - zejména jde o kanál, který má státní financování - naše obavy a praktické kroky, které máme v úmyslu podniknout,“ zdůraznila Maria Zacharová.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)