Svátek má: Ladislav

Zprávy

Velikost textu:

Porošenko začal přehlídku citací hymny ukrajinských nacionalistů

Porošenko začal přehlídku citací hymny ukrajinských nacionalistů

<< VIDEO >> Ukrajinský prezident Petro Porošenko zahájil vojenskou přehlídku na Kresčatiku v Kyjevě citací čtyř veršů z hymny  "Pochod ukrajinských nacionalistů".

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
25. srpna 2018 - 07:20
 
Ukrajina slavila výročí nezávislosti pompézní vojenskou přehlídkou na Kresčatiku v Kyjevě.  Styl vojenské přehlídky nezapřel sovětský vzor přehlídek, který jsme i my mohli vídat na pražské Letné před rokem 1989.

Po Majdanu v roce 2014 zesiluje fašizace Ukrajiny, vznikají dobrovolnické prapory, které oprášily nacistické symboly z 2.světové války, Stepan Bandera, velitel OUN, posléze UPA se stal ukrajinským hrdinou.

Příslušníci UPA mají podle polských historiků na rukou krev 100.000 lidí, když během 2.světové války „čistili“ Volyň od neukrajinců.


Heroizace příslušníků OUN, UPA pokračuje. Petro Porošenko podepsal dekret o novém vojenském pozdravu „Sláva Ukrajině - sláva hrdinům“, pozdrav ukrajinské fašistické Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) z roku 1930 a 1940 se stal oficiálním vojenským pozdravem na Ukrajině.

A nyní na vojenské přehlídce Petro Porošenko v úvodu svého projevu citoval první čtyři verše z oficiální hymny "Pochod ukrajinských nacionalistů".


(rp,prvnizpravy.cz,112.ua,foto:arch.)