Svátek má: Magdaléna

Zprávy

Velikost textu:

Porošenko po zabití Zacharčenka: Donbas ani Krym nikomu nenecháme

Porošenko po zabití Zacharčenka: Donbas ani Krym nikomu nenecháme

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v televizním vysílání 1.září promluvil k obyvatelům na okupovaných územích a ujistil je, že Ukrajina pracuje na vrácení Krymu a Donbasu .

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
4. září 2018 - 03:20

"Chci vás ujistit: každý den Ukrajina a Ukrajinci na vás myslí. Oceňujeme vaši loajalitu vůči Ukrajině, a to i přes zbraně, i přes výsměch útočníků. Jsem osobně velmi nadšený z vaší odvahy - mluvit o lásce Ukrajiny před kamerami. Celý život si to budu pamatovat, byl jsem v Kramatorsku a Mariupolu, ptali se mě: „A vy nás neopustíte? Neopustíš nás? " Pak jsem slíbil, že budeme bojovat o každou píď naší země,“  řekl Porošenko.

Zajímavé na tom je, že Petro Porošenko takto promluvil den po zavraždění Alexandra  Zacharčenka, vůdce Doněcké lidové republiky.

    
Porošenko zopakoval, že ukrajinské ozbrojené síly „chrání svobodu Ukrajiny na linii dotyku,“ a připomněl  „každodenní tvrdou práci diplomatů a rostoucí tlak na ruského agresora, blíží se doba, kdy se vrátí dočasně obsazené území Ukrajiny.“

"Rozhodně odmítám všechny hovory o údajném zabavení Krymu, které již bylo dokončeno. Historie, naopak, učí, že „anschlussy“ nejsou trvalé. Krym je Ukrajina. Je a bude ukrajinský. Vyzývám všechny naše lidi, kteří jsou nyní pod ruskou okupací. Každý den tvrdě pracujeme na tom, abychom  vrátili všechna  okupovaná území. Já a celá Ukrajina jsou s vámi. Nikdy vás neopustíme. Nikdy je nikomu nedáme," zdůraznil Porošenko.

(rp,prvnizpravy.cz,lb.ua,foto:arch.)