Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

„Pokrytectví“ - Macron pokračuje v útoku na „uražené obránce“ NATO!

„Pokrytectví“ - Macron pokračuje v útoku na „uražené obránce“ NATO!

Na Pařížském mírovém fóru Emmanuel Macron obhajoval svá slova o „smrti mozku“ NATO a poté zcela přešel do útoku na své kritiky, informoval Bild.

Emmanuel Macron, francouzský prezident
14. listopadu 2019 - 10:10

Francouzský vůdce zejména obvinil všechny, kteří byli uraženi jeho tvrdými poznámkami o spojenectví „sebeklamu a pokrytectví“, a vyzval „podívat se pravdě do očí“, vysvětluje německý bulvár.

Francouzský prezident Emmanuel Macron hájil svá slova o „smrti mozku“ Severoatlantické aliance, po níž zcela „přešel do útoku“ vůči svým kritikům, uvedl Bild.

Všichni, kdo kritizovali jeho tvrdé poznámky vůči NATO - včetně německé kancléřky Angely Merkelové a německého ministra zahraničí Heiko Maase - francouzský vůdce obvinil z „podvádění a pokrytectví“, napsaly německé noviny.


Během slavnostního zahájení Pařížského mírového fóra Emmanuel Macron před představiteli 30 zemí nejprve připustil, že se některých svými prohlášeními o Severoatlantické alianci skutečně „dotkl“.

Publikace nicméně poznamenává, že po tomto přiznání francouzský prezident dodal: „Musíme se podívat pravdě do očí. Sebeklam a pokrytectví nepomohou.“

Francouzský vůdce se však nezastavil a nadále „vyjadřoval svou nespokojenost“, zdůraznil Bild.

Během Pařížského mírového fóra Emmanuel Macron uvedl, že mezinárodní systém prochází „bezprecedentní krizí“ a aktivity OSN jsou „blokovány“.

Je proto nutné hledat nové formy spolupráce a řešení krizí, naléhal francouzský prezident.

(kou, prvnizpravy.cz, bild.de, foto: arch.)