Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Peskov: Ve Washingtonu se děje mnoho těžko vysvětlitelných věcí

Peskov: Ve Washingtonu se děje mnoho těžko vysvětlitelných věcí

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov reagoval na hrozbu amerických sankcí kvůli „spiknutí“ Ruska s Tálibánem.

Dmitrij Peskov
2. července 2020 - 09:01

Mluvčí Dmitrij Peskov označil události, které se nyní odehrávají ve Washingtonu, za obtížně vysvětlitelné a vyjádřil se k návrhu senátora USA uložit sankce proti Vladimíru Putinovi a ruským úřadům za „spiknutí“ s Tálibaánem.

„Ve Washingtonu se děje mnoho těžko vysvětlitelných věcí," řekl mluvčí Kremlu.

Demokratický senátor Bob Menendez pozměnil rozpočet na obranu USA tak, aby zavedl omezující opatření proti ruskému vůdci Vladimíru Putinovi a ruským úřadům. Sankce by měly být tehdy uvaleny, pokud ředitel Národní zpravodajské služby Spojených států potvrdí, že se Rusko účastnilo dohody s Tálibánem. To by mělo být vyšetřeno nejpozději do 15 dnů. Sankce znamenají zmrazení aktiv a zákaz vstupu do Spojených států, jakož i zákaz spolupráce s ruským obranným a zpravodajským sektorem, což již předchozí americké sankce zakazují.

Podkladem pro návrh sankcí byl článek v New York Times, ve kterém, citujíc zdroje, se tvrdilo, že ruská vojenská zpravodajská služba údajně nabídla odměny militantům spojeným s Tálibánem za útoky na americké vojáky v Afghánistánu.

Úředníci ve Spojených státech a Ruska tyto informace vyvracejí, nazývají to kecy a falešnými zprávami.


Včera večer The New York Times zveřejnil nový článek, který uvádí, že existují „důkazy“ o zapojení Ruska do převodu peněz lidem spojeným s Tálibánem (v Rusku zakázáným). To podle autorů může podpořit tvrzení z předchozího článku, že ruská zpravodajská služba nabídla militantům odměnu za zabití vojáků americké armády.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)