Svátek má: Magdaléna

Zprávy

Velikost textu:

Paranoia britského ministra z Ruska trvá: Vojáci zůstanou v Německu!

Paranoia britského ministra z Ruska trvá: Vojáci zůstanou v Německu!

Gavin Williamson, britský ministr obrany,  nařídil stovkám britských vojáků, aby zůstali v Německu, aby odradili ruskou agresi, píše The Sunday Times.

Gavin Williamson, ministr obrany Spojeného království
10. září 2018 - 04:20

Ministr obrany se rozhodl zrušit plány na stažení zbývajících sil z Německa do roku 2020 a bude udržovat základny ve střední Evropě.

Williamson chce na konferenci Konzervativní strany v projevu chce ostře varovat Vladimira Putina poté, co šéfové a vojenští velitelé rozvědky oznámili, že Rusko je od konce studené války nejnebezpečnější.


Více než 200 vojáků a 400 členů rodin se nevrátí domů podle plánu v příštím roce. V Německu zůstává  tzv. inženýrský pluk, který je hlavní  jednotkou NATO používanou pro přechody řek, aby mohly  tanky bojovat i tam, kde byly zničeny mosty.
 
Pluk je vyzbrojen  obojživelnými  transportéry M3, je pod vedením nejen britské armády, ale i Bundeswehru.
 
Britská armáda si také ponechá výcvikové středisko Sennelager u města Paderborn. Tento objekt se používá pro cvičení tankových bitev, stejně jako pro rozsáhlé manévry zahrnující pěchotu a obrněná vozidla.
 
Kromě toho, britské ministerstvo obrany chce také zachovat  základnu v Mönchengladbachu  pro umístění obrněných a nákladních vozidel, kterých zde může být až 2000.

Podle představitelů britského ministerstva obrany chce Williamson poslat tak poselství do Ruska a Německa. První z nich -, že Británie i po brexitu bude bránit Evropu a  druhé - že Berlín by měl zvýšit investice do obrany.

Williamson je přesvědčen, že je lepší když britská vojenská technika zůstane v Evropě, v první linii, než když bude rezavět ve Velké Británii.

(rp,prvnizpravy.cz,sundaytimes,foto:arch.)