Svátek má: Bartoloměj

Zprávy

Velikost textu:

Kim mi řekl, že to byla bomba, ale ne jaderná!

Kim mi řekl, že to byla bomba, ale ne jaderná!

<< GLOSA >> Včera jsem pobýval v Singapuru a v Kocourkově. Byl jsem na módní přehlídce Kima a Trumpa. Nevěříte?  Když věříte, že oba uzavřeli nějakou dohodu, proč mi nevěřit, že jsem stihl během jednoho dne být v Singapuru i v Kocourkově?

Kim Čong-un nevěří svým očím
13. června 2018 - 03:20

Chtěl jsem také do Francie navštívit Zvonokosy, ale časově to už nevyšlo. Ve Zvonokosích jsem si chtěl na veřejném záchodku pokecat s Macronem, napsal v reportáži pro První zprávy publicista František Roček.

Ale zpátky k módní přehlídce v Singapuru. Roček uvedl: Plně souhlasím se zprávou ČTK, že Severní Korea se na módní přehlídce se Spojenými státy zavázala pracovat na úplném odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova, zatímco Washington slíbil poskytnout Pchjongjangu bezpečnostní záruky.

Když jsem hovořil s Kimem, řekl mi: „Budeme na tom pracovat v dalších letech ve dne v noci a uvidíme jak jsme s tím daleko. A zaslechl jsem i Trumpa, když dával někomu pokyn, ať u Ivanky v butiku nakoupí nějaké slušivé záruky, třeba i bezpečnostní, pokud je tam bude mít. A pěkně je zabalit.

Trump s Kimem se shodli ve všem, protože museli.

Kim mi řekl: „Donald mě vzkázal, že aby měl od těch kreténů doma pokoj, že se přece jenom sejdeme. Pokecáme chvíli a co podepíšeme splníme levou zadní.“

Také jsem slyšel, že proč ne uzavřít dohodu, když Číňané slíbili severnímu Kimovi gratis pár jaderných hlavic, aby se  nemusel moc předvádět s vývojem těch svých. Hlavně, že má rakety, Číňané poskytli pár vychytávek a Pákistánci taky, aby to lépe létalo.


Trump  si popovídat nechtěl, protože nevěděl jestli náhodou nejsem od demokratů. V tom byl Kim vstřícnější.

Věděl, že všichni lidi, kromě něho, jsou svině. Proto ke všem přistupuje unipolárně. A neodmítl pokec ani mně,

když ho neodmítl Trumpovi.

Ale jeden Amík, co se motal kolem příprav dohody, něco přece jenom pustil:

„Je to bomba. V prvním bodě se oba shodují, že chtějí nové vztahy mezi USA a KLDR ve shodě s touhou lidu obou zemí po míru a prosperitě. To přece chce každý. Chtěl to Hitler, Stalin i Merkelová. Ideální je zvítězit bez boje. To říkal už kdysi dávno nějaký Číňan Sun-C."

Také jsme se rychle shodli na formulaci, že USA a KLDR spojí úsilí při budování trvalého a stabilního mírového stavu na Korejském poloostrově. Vždyť kvůli tomu na obou stranách modernizujeme armádu a zbrojíme, aby byla větší stabilita, ne?

Dubnový Kimův závazek z jednání s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, kdy přislíbil jaderné odzbrojení, je také v pořádku. Sliby jsou důležité. V politice se sliby nekazí. Mohou být trvalé a tudíž hygienicky nezávadné.

Poslední bod dohody vyhledat, identifikovat a repatriovat ostatky padlých během války na Korejském poloostrově v 50. letech 20. století, to je ústupek Kimovi, aby se trochu zvednul Severokorejcům turistický ruch.

Kdo by jinak do té prdele světa jezdil. Možná pár úchyláků na sjezdovku v zimě kvůli sněhu, ale ti jsou tak vymaštění, že ani nevědí, že lyžují v Severní Koreji.“

Poděkoval jsem za krátkou a podnětnou instruktáž. Kromě toho Kim mi ještě řekl, že fakt je Trump dobrej kámoš. „Udělali jsme si ze všech srandu. Ale nikdo proti tomu nic nemůže říct, protože naplnění dohody trvá nějaký čas.“

Jeden Kimův podržtaška mi také řekl, že nějaký Američan, má prý podobné jméno jako Pimprle, chtěl, ať se Kim alespoň vzdá nějakých raket, aby to bylo s tou dohodou v Singapuru cool. Kim mu vzkázat, že asi upadl na záda, a je z toho nervózní. Přece od toho jsou rakety, aby kdyby šlo do tuhého, jaderné bomby nevybouchly nad Jižní Koreou, ale nad Japonskem. Pro Severokorejce by bylo fajn, aby elektromagnetický impulz vrátil Japonce do roku středověku. V Jižní Koreji by byl ihned Kim hrdinou, protože všichni Korejci, i ti z jihu, nenávidí Japonce. Potom by Japonci umlátili ze vzteku všechny Američany, co by měli po ruce. I ty z CNN. A další bombič ky vybuc hnou hodně nahoře a zlikvidují desítky družic všech států světa, které je tam mají zaparkované. Takže, by si Trump rozmyslel nějak moc provokovat. Dostal by šampon na hlavu od všech za zmršení družic na oběžné dráze. Elektromagnetický impulz je prostě boží.

ČTK napsala, že srdečný stisk rukou Kim Čong-una a Donalda Trumpa se dočkal množství kritických reakcí na sociálních sítích. Někteří komentátoři i lidé diskutující na internetu jsou rozhořčeni záběry na střídavě umístěné americké a severokorejské vlajky, před kterými oba státníci pózovali novinářům. Podle kritiků šéf Bílého domu diktátorovi země, která hrubě porušuje lidská práva, pomáhá legitimně vystupovat na světové scéně.

Na to mi jeden kluk od Trumpa řekl, že neví čemu si ti magoři diví, protože když si Kim s Trumpem vzájemně vyhrožovali kvůli jádru, tak to znamená, že se vzájemně uznali, že ho oba mají. Od té doby není co řešit. Nebo ne?

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)