Svátek má: Vendula

Zprávy

Velikost textu:

Johnson: Slibuji, v říjnu Británie odejde z EU s dohodou nebo bez ní

Johnson: Slibuji, v říjnu Británie odejde z EU s dohodou nebo bez ní

Boris Johnson slibuje, že 31. října Británie odejde z EU, ať už s dohodou nebo bez ní, pokud se stanu předsedou vlády.

David Johnson, britský politik
25. května 2019 - 11:27

Johnson je přesvědčen, že se mu podaří uzavřít novou dohodu s Bruselem. Tvrdí, že aktualizovaná vláda "bude schopna dělat věci jinak."

„Opustíme EU 31. října s dohodou nebo bez ní. Nejlepším způsobem, jak získat dobrý obchod, je připravit se na skutečnost, že nebude žádná dohoda. Chcete-li vyřešit problémy, musíte být připraveni odejít, “řekl Johnson.
 
Podle něj by měl příští britský premiér „Brexit uklidnit, uklidnit ten řev, který trvá příliš dlouho. Toho lze dosáhnout," řekl bývalý ministr zahraničí.

Ministr financí Philip Hammond a ministr práce a důchodů Amber Rudd již naznačili, že jsou připraveni podpořit nominaci Borise Johnsona. Výsledkem bude, že získá podporu předních stoupenců i oponentů Brexitu ve vládě, vysvětluje The Daily Telegraph.

Hammond v rozhovorech s přáteli také přiznal, že bude podporovat bývalého ministra zahraničí, protože věří, že je schopen zvýšit šanci konzervativní strany vyhrát příští parlamentní volby. Ministr financí je však znepokojen názory Johnsona na brexit bez dohody.

Podle článku, Johnson je favoritem pro post premiéra mezi konzervativci. Ministr zahraničních věcí Jeremy Hunt a ministr zdravotnictví Matt Hancock, stejně jako bývalý člen kabinetu Esther Louise McVeyová, již deklarovali své ambice stát se premiérem.


Therese Mayová oznámila konec svého působení v roli premiérky 7.června, tedy den po oslavách vylodění spojenců v roce 1944 v Normandii.

(rp,prvnizpravy.cz,dailytelegraph,foto:arch.)