Svátek má: Radek

Zprávy

Velikost textu:

Fox: Vyšetřováním Muellera jsme se naučili hodně o bandě ve Washingtonu!

Fox: Vyšetřováním Muellera jsme se naučili hodně o bandě ve Washingtonu!

Rok po zahájení vyšetřování ruské intervence do amerických voleb týmem zvláštního žalobce Roberta Muellera nedokázal najít nějaký důkaz, že má tým Donalda Trumpa tajnou dohodu s Ruskem.

Tucker Carlson: Rok vyšetřování "spiknutí" s Ruskem
16. května 2018 - 11:05

Uvedl to na Fox News komentátor Tucker Carlson. Hlavní, co se Amerika dozvěděla z tohoto šetření - je to, že „banda intrikánů“ uspořádala hon na čarodějnice, aby si udržela moc v rukou, poukázal novinář, známý svými ostrými a ironickými komentáři.

Tento týden máme velké výročí - přesně jeden rok uplynul od té doby, co byl Robert Muller jmenován vyšetřovacím zvláštním prokurátorem ruského zásahu do voleb v roce 2016. Zdá se, že je to ten správný čas na to, aby se zhodnotilo, jak postupuje, připomněl Carlson.

„Toto šetření stojí miliony dolarů, odiskuze o tom na kabelových TV tráví tisíce hodin, politický systém je vlastně v limbu, a stále čekáme na dokončení vyšetřování a jeho výsledky.
Takže, co víme o rok později?“ položil novinář otázku.
 
Samozřejmě, nic z toho, co nám bylo slíbeno před vyšetřováním. Doposud neexistuje žádný důkaz o tajné dohodě Trumpovy volební centrály s Ruskem s cílem převzít prezidentské křeslo a porazit Hillary Clintonovou. Neexistuje žádný důkaz, že by Rusko alespoň nějak ovlivnilo výsledky voleb. Neexistují žádné důkazy, že Rusové jsou za vzlomem e-mailu Johna Podesty. To, že Rusko mělo co do činění s hackerským útokem na serverech demkratické strany, také není prokázáno, poukázal Carlson.
 
Někteří lidé byli obviněni, ale pouze za činnost, které nesouvisejí s volební kampaní Trumpa, jakož i za údajně lhaní vyšetřovatelům Muellerova týmu. Co se týká bývalého poradce prezidenta pro národní bezpečnost Michaela Flynna, že s největší pravděpodobností byl obviněn z křivé přísahy - navzdory tomu, že vyšetřovatelé FBI,  jak jsme se nedávno dozvěděli, během rozhovoru s ním nedospěli k závěru, že lhal.
 
„Takže, přátelé, pokud vám zpackali život, i tak jste nic neuviděli: nikdo nenašel žádné spiknutí, a dokonce spekulace v této věci nejsou, tak to neznamená, že jsme nic nedozvěděli,“ upozornil nadějně komentátor.
 
„Naopak. Dozvěděli jsme se, že když se Rusko snažilo ovlivnit volební kampaň v roce 2016, tak se mu to moc nepodařilo: utratilo trochu peněz na online reklamu, kterou téměř nikdo neviděl, z velké části ve státech, které nemohly ovlivnit ocelkový výsledek voleb, jejichž hlasy nic nerozhodly. Ne všechny tyto reklamy byly dokonce ve prospěch Trumpa, některé z materiálů byly proti němu. Jejich hlavním zájmem, zdá se, že nebyl ve prospěch určitého kandidáta, ale zasít „chaos a neshody“ v americkém politickém systému, a na tomto poli byla mise splněna,“ poznamenal Carlson.

Fox News: Obviněná ruská firma drtí plány prokurátora Muellera!

Nejvíce jsme se ale dozvěděli, jací diletanti vládnou ve Washingtonu. Nejsou schopni připustit, že oni sami vytvořili Donalda Trumpa, nejprve ponecháním libovůli osudu zbytek země, kterou řídí, a pak jí začali pohrdat, když si vymysleli příběh o ruském spiknutí. Takže se snažili vyvolat dojem, že neudělali nic špatného, a jediný důvod jejich porážky spočíval v tom, že nepřátelé velezrádně pracovali ve prospěch cizí moci, konstatoval komentátor Fox News.
 
Více než rok mluvili jen o Rusku. Protože samozřejmě nechtěli mluvit o problémech, kvůli kterým vlastně  Trump vyhrál: časté předávkování drogami v mizející střední třídě, jejich skutečné plány pro záměnu lidí, kteří žijí v této zemi, přistěhovalci. O tom nechtějí mluvit. Ale jejich plán nefungoval, zdůraznil.

 
Většinu času, za který Trump byl u moci, demokraté netrpělivě čekali velké vítězství ve volbách v polovině období, které jim umožní získat zpět kontrolu nad Kongresem - to je jejich hlavním úkolem. Ale nic nevychází. Jejich náskok se krátí. Nyní nepřekračuje hranici statistické chyby. Možná, že vůbec nezískají většinu ve Sněmovně reprezentantů. A zdá se, že Senát bude pro ně nemožný. Proč? Protože společnost zjistila, že vyšetřování ruského zásahu není v podstatě to, co jim bylo řečeno. To bylo od počátku a stále jen honem na čarodějnice, vymyšlené bandou intrikánů v zoufalé snaze udržet moc ve svých rukou, dodal Tucker Carlson.

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews.com, foto: repro fox news)