Svátek má: Bartoloměj

Zprávy

Velikost textu:

Dcera velvyslance USA v Rusku označila Trumpa a Kima za „diktátory"

Dcera velvyslance USA v Rusku označila Trumpa a Kima za „diktátory"

Třebaže se odehrávají závažné události, jako například historické setkání Donalda Trumpa a Kim Čong-una, není na škodu se někdy i s jistou ironií pobavit.

Na Twitteru se baví "dvěma diktátory"
13. června 2018 - 10:10

Twitter totiž zaplnil hashtag #TwoDictators (#DvaDiktátoři) poté, co na Fox News dcera amerického velvyslance v Rusku omylem označila Donalda Trumpa a Kim Čong-una „dvěma diktátory“, napsala trochu škodolibě televize CNBC.

Jak uvádí kanál, navzdory skutečnosti, že se Huntsmanová okamžitě omluvila za toto přeřeknutí, nezabránilo to vzniku laviny internetových připomínek s příslušnými podpisy.

Hashtag #DvaDiktátoři zaplavil Twitter poté, co na Fox News dcera amerického velvyslance v Rusku Abby Huntsmanová použila tato slova k prezidentovi USA Donaldu Trumpovi a severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi, informovala CNBC.

V programu Fox and Friends Huntsmanová v rozhovoru s bývalým ředitelem komunikace Bílého domu Anthony Scaramuccim uvedla, že nadcházející summit v Singapuru bude to historickým okamžikem pro dvě „autoritářské mocnosti“.

„Bez ohledu na to, co se děje na tomto setkání dvou diktátorů, to, co nyní vidíme, je historie," řekla moderátorka.

Scaramucci zřejmě nezaznamenal toto přeřeknutí, protože souhlasil s Huntsmanovou a dodal, že Trump je „revolucionář, který je připravený riskovat".

„Trump je revolucionář, který je připraven riskovat. Chce se dostat ven z běžného rámce, protože ví, že když přijde k tomuto setkání, zvýší to šance na mír a prosperitu,“ řekl Scaramucci.


Hostitelka programu se již divákům omluvila. „Chci upozornit na případ; jak víte, někdy vysílám živě, a během toho člověk ne vždy přesně vyjadřuje své myšlenky," odůvodnila svoje přeřeknutí. „Označila jsem prezidenta Trumpa a Kim Čong-nuna za diktátory. Tak jsem to nemyslela, je to moje chyba a omlouvám se."

Nicméně, uživatelé internetu se rychle zvedli toto téma, začala se šířit v internetovém hromada memů, které přispěly ke vzniku trendu na Twitteru s hashtagem # DvaDiktátoři.

(kou, prvnizpravy.cz, cnbc.com, foto: arch.)