Svátek má: Václav

Zprávy

Velikost textu:

Daily Telegraph: Šéf Huawei vyzval k „Dlouhému pochodu“ proti USA!

Daily Telegraph: Šéf Huawei vyzval k „Dlouhému pochodu“ proti USA!

Miliardář a zakladatel Huawei Žen Žengfei v memorandu uvedl, že potřebuje reorganizovat společnost a vytvořit tým zaměstnanců, který pomůže překonat krizi, napsal The Daily Telegraph.

Ilustrační foto
13. srpna 2019 - 11:04

Ačkoli minulý týden společnost Huawei představila svůj vlastní operační systém a tržby rostou, v důsledku sankcí Spojených států může nastat pro společnost těžké období.

Zakladatel Huawei Žen Žengfei plánuje do tří až pěti let vytvořit „nepřemožitelnou železnou armádu“, která bude společnost chránit před stávajícími sankcemi USA, uvedl The Daily Telegraph.

Miliardář učinil takové prohlášení v memorandu zveřejněném Bloombergem, upozorňujícím zaměstnance na možné zhoršení celkové pozice telekomunikačního gigantu na trhu smartphonů. Předtím totiž Spojené státy daly Huawei na černý seznam, která zakazuje americkým technologickým společnostem prodávat cokoli bez souhlasu vlády.


„Musíme dokončit reorganizaci v drsných a obtížných podmínkách a vytvořit neporazitelnou železnou armádu, která nám může pomoci zvítězit," citují britské noviny Žengfeie. „Tuto reorganizaci musíme dokončit do tří až pěti let." Kromě toho lídr společnosti upozornil  na obtížné období, přirovnal to k „bolestivému Dlouhému pochodu“ (narážka na Mao Ce-tungův „Dlouhý pochod“ v době občanské války v Číně – pozn. red.) a poznamenal, že ne všechny části podniku budou schopny přežít změny.

Dříve řekl, že Spojené státy Huawei podcenily: podle něj na začátku letošního roku, pod hrozbou uvalení sankcí, se společnost „důkladně připravila“, aby nedošlo k nedostatku materiálu. Minulý týden tedy proběhla prezentace operačního systému Harmony, který je konkurentem systému Android od společnosti Google. Zároveň se tento OS stane rezervním, pokud bude odpojen od amerických dodavatelů. Minulý měsíc společnost oznámila, že prodeje chytrých telefonů rostly navzdory obchodní válce se Spojenými státy.

Jak publikace připomněla, zástupci Donalda Trumpa v jednáních s Velkou Británií varovali, že úspěch obchodní dohody po Brexitu závisí na tom, zda je země připravena dodržovat tvrdou politiku proti Huawei. Britským úředníkům bylo řečeno, že rozhodnutí použít vybavení společnosti pro novou 5G síť může vést k selhání vyjednávání.
 
Američtí představitelé se domnívají, že Huawei a další čínské telekomunikační společnosti představují bezpečnostní riziko, protože se hlásí vládnoucí komunistické straně. Huawei obvinění opakovaně popírá, uzavřel Daily Telegraph.

Skutečností pak je, že americká vláda svá obvinění v podstatě ničím nedoložila.

(kou, prvnizpravy.cz, telegraph.co.uk, foto: arch.)