Svátek má: Marek

Zprávy

Velikost textu:

Byl zadržen člen IS, který podle pokynů Kyjeva měl provádět atentáty

Byl zadržen člen IS, který podle pokynů Kyjeva měl provádět atentáty

Ruská Federální bezpečnostní služba FSB zadržela na území regionu Smolensk člena teroristické organizace Islámský stát, který připravoval podle pokynů ukrajinské SBU a Pravého sektoru atentát na jednoho z vůdců  samozvané Doněcké lidové republiky.

Ilustrační foto
10. září 2018 - 11:06

Zadržený je  ruský občan, rodák z Dagestánu Medžid Magomedov se narodil v roce 1988, který potvrdil, že „na základě pokynů Bezpečnostní služby Ukrajiny a vedoucích představitelů Pravého  sektoru plánoval zavraždit jednoho z vůdců samozvané Doněcké lidové republiky.

Ve zprávě ministerstva vnitra je uvedeno,  že Magomedov přijel na Ukrajinu v roce 2018 kvůli jednání s vyslanci IS o dodávkách pro Severokavkazské podzemní hnutí. Magomedov také představitele IS seznámil   se zástupci SBU a Pravého sektoru.


„Během následné komunikace se zaměstnanci ukrajinských speciálních služeb Magomedov dostal za  úkol eliminovat velitele jedné z jednotek ozbrojených sil DLR, bydlícího v regionu Smolensk,“  uvedl při vyšetřování.

Při zatčení Medžida  Magomedova byla zajištěny výbušniny ekvivalentu  1,5 kg TNT a pistoli s tlumičem a munici.

Podezřelý vypovídal, že  „na území Ukrajiny národní zpravodajské služby aktivně pomáhají militantům IS, zajišťují jejich bezpečnost a financování a poskytují zbraně  a výbušniny pro organizování teroristických útoků v Rusku.

„Členové Islámského státu jsou úkolováni ukrajinskými bezpečnostními službami ,  včetně eliminace vůdců milic samozvané Luganské a Doněcké lidové republiky“,  píše se ve zprávě FSB.

(rp,prvnizpravy.cz,rt,fsb,foto:arch.)