Svátek má: Radek

Zprávy

Velikost textu:

Britská pohraniční stráž a policie zadržuje a vyslýchá ruské občany

Britská pohraniční stráž a policie zadržuje a vyslýchá ruské občany

To, že vztahy mezi Ruskem a Velkou Británií se blíží k bodu mrazu dokumentují i následující dvě zprávy, vydané ruským velvyslanectvím ve Velké Británii.

Ilustrační foto
15. května 2018 - 03:20

Velvyslanectví Ruska v Londýně informuje na svých internetových stránkách o bezdůvodném zadržování a výsleších Rusů přijíždějících do Velké Británie.

"Velvyslanectví Ruska v Londýně dostává zprávy o bezdůvodných zadrženích a výsleších ruských občanů  britskou pohraniční stráží a policií, kteří do Británie přijíždějí legálně a s platnými britskými vízy," uvádí zpráva.

Diplomaté upozorňují, že v případě podobných problémů se jedná o „možný diskriminační přístup britských úřadů vůči ruským občanům".

„Pokud se při příjezdu před a nebo po absolvování kontroly pasů na letištích setkáte s takovými problémy, informujte prosím velvyslanectví e-mailem na adresu ku.gro.bmesur@ofni s označením důvěrně, aby se zabránilo případné diskriminační praxi britských úřadů proti ruským občanům cestujícím do Velké Británie,“ vyzývá ruské velvyslanectví  ve Velké Británii.

Britský politik vyzval Borise Johnsona, aby odstoupil kvůli svým lžím
Rusko: Máme důkaz o účasti Británie na provokaci v Ghutě!

Ruské velvyslanectví obvinilo hlavu britského MI5 z cynismu a pokrytectví

Velvyslanectví Ruska ve Velké Británii obvinilo z cynismu a pokrytectví šéfa britské kontrarozvědky MI5 Andrewa Parkera, který v projevu na setkání vedoucích představitelů evropských bezpečnostních služeb v Berlíně, varoval Moskvu před možnou izolací v budoucnu.

"Pokud jde o obsah Parkerovy řeči, neslyšeli jsme nic nového, je to směs cynismu a pokrytectví, " píše se na Facebooku velvyslanectví.

Diplomaté poznamenali, že Parker sám rozšiřuje lži o údajně existujících třech desítkách ruských "verzí" otravy Sergeje a Julie Skripal v Salisbury.

"To pouze naznačuje, že partneři Spojeného království nejsou spokojeni s neopodstatněnými obviněními proti nám. A protože neexistují žádné důkazy a nemohou být, je nutné je nahradit autoritou státní služby a zvláštních služeb," zdůraznilo  velvyslanectví.

Podle diplomatů se Londýn snaží  všemi způsoby udržet západní blok v pozici konfrontace s Moskvou.

"V konečném důsledku to jen zhoršuje pověst Velké Británie a jejího státního aparátu," končí ruské velvyslanectví.

(rp,prvnizpravy.cz,rusemb.org.uk,foto:arch.)