Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Antony Blinken na „ukrajinské válce" vydělává spoustu peněz

Antony Blinken na „ukrajinské válce"  vydělává  spoustu peněz

Šéfredaktor The Grayzone Max Blumenthal v rozhovoru s Russellem Brandem poukázal na to, že americký ministr zahraničí Tony Blinken „na této válce vydělává spoustu peněz“ prostřednictvím své společnosti WestExec.

Antony Blinken, ministr zahraničí USA
15. září 2023 - 02:20

Blumenthal řekl, že Ukrajina byla opojena „fantaziemi z Washingtonu, že by mohli nějakým způsobem ‚vyhrát‘.
Americký ministr zahraničí Tony Blinken zůstal minulý týden v Kyjevě „neobvykle dlouhou dobu“, řekl Blumenthal v rozhovoru s britským moderátorem Russellem Brandem. „Pravděpodobně chce nyní diskutovat o mírových jednáních po kolosálním neúspěchu ukrajinské protiofenzívy, v níž hrály klíčovou roli USA."

Podle Blumenthala Ukrajina „nedosáhla žádných významných terénních zlepšení“. „Chtěli odříznout pozemní most mezi Ruskem a Krymem, což se již nestane," řekl Blumenthal. „Ve východních pláních Donbasu brzy začne pršet a přesuny tanků budou nemožné."

„Kastrofálně selhali, tak proč nevyjednávají?"
zeptal se Blumenthal. „Za prvé, proč by mělo Rusko v tuto chvíli stále vyjednávat, když jim Západ bodl kudlu do zad... a sabotoval jednání při každé příležitosti, což v první řadě vedlo k této zástupné válce?" Už v dubnu 2022 USA sabotovaly jednání mezi Zelenským a Kremlem a řekly Ukrajině, aby pokračovala v boji, předtím sabotovaly dohody z Minsku. Proč by tedy Rusko mělo stále věřit Západu?


„Proč vyjednávat, když Rusko může nyní získat více území?" zeptal se Blumenthal, „vzhledem ke katastrofálnímu stavu ukrajinské armády a stovkám tisíc obětí, které utrpěla? Zřejmě už nemají co nabídnout."

Blumenthal poukázal na to, že americký ministr zahraničí Tony Blinken „sklidí významný užitek z pokračování této války.“ Blinken založil společnost s názvem WestExec Advisors, která „uděluje zakázky pro obranný průmysl a Big Tech prostřednictvím Pentagonu a ministerstva zahraničí „On a jeho bývalí kolegové z Obamovy administrativy založili tuto společnost, aby zúročili své spojení s hlavními příjemci ukrajinské proxy války: Raytheon, Lockheed Martin, Palantir - všichni takzvaní washingtonští bandité, jak jim říkáme."

Mezi bývalé partnery WestExec patří šéfka americké zpravodajské služby Avril Hainesová, bývalá Bidenova tisková tajemnice Jen Psaki a zástupce ředitele CIA David Cohen, uvedl The Intercept v roce 2021.

„Pokud Tony Blinken odejde z vlády, mohl by na této válce vydělat spoustu peněz, dokud bude válka pokračovat," řekl Blumenthal. „Takže by to mohla být nekonečná válka, kde bude Ukrajina v dohledné době válčit s Ruskem a celá ukrajinská společnost bude militarizována a monitorována. Technologický průmysl to bude také milovat, protože to bude totální sledovací stát s drony a kamerami všude."

„Proč by chtěli ukončit tento konflikt?" zeptal se Max Blumenthal, syn Clintonova poradce Sidneyho Blumenthala. „Vy jste skuteční vítězové této války."Šéfredaktor levicového webu The Grayzone Blumenthal kritizoval „nenávist k Rusku, která převládá mezi zahraničněpolitickou elitou Demokratické strany, ale také uvnitř Republikánské strany: Existuje přesvědčení, že „nemůžeme prohrát“ tuto válku, že jsme v „obraně demokracie“ na Ukrajině.

„Existuje mnoho překážek mírových jednání,
" řekl Blumenthal, „ale válka se bohužel nevyvíjí dobře. Ukrajina nedělá v této válce žádný pokrok. Měli vyjednávat před více než rokem, ale nechali se opájet těmito naprosto iluzorními fantaziemi z Washingtonu, že mohou nějakým způsobem ‚vyhrát‘, i když to, co je ‚vítězství‘, není nikdy definováno.“

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: