Svátek má: Zdeněk

Sport

Velikost textu:

Hokejistům Plzně stačilo v O2 aréně získat bod, aby hráli play off

Hokejistům Plzně stačilo v O2 aréně získat bod, aby hráli play off

Hokejisté Plzně, aby postoupili do play off, museli v posledním utkání základní části se Spartou Praha získat alespoň jeden bod, což jim stačilo, kdyby  v základní hrací  době utkání remizovali. Jak to dopadlo? 

V utkání Sparta - Plzeň šlo hokejistům ze západu o play off
4.březen 2017 - 11:12

Za svým snem   vstříc postupu vystartoval  už  v páté minutě, kdy gól vstřelil bývalý hráč Sparty Martin Procházka. Sparta to však tak nenechala a Kudrnou vyrovnala a ve druhé  třetině Jan Buchtele dokonce získal vedení pro domácí tým.  Plzeňské  fanoušky, když hráč Plzně Miroslav Indrák vsítil branku, přivedl k radosti a ještě  v čase 47:27 .
netušili, že v nájezdech Plzeň vyhraje.


Prvnizpravy.cz & SportvniListy.cz byly na místě děje a mají obrázky ...

Plzeň hrála přesilovku pět na tři, ale nevyužila ji a tak došlo na bezbrankové prodloužení, při kterém    golman Plzně Matěj Machovský zabránil skorovat  Michalovi  Řepíkovi  i Lukášovi Pechovi, následovaly nájezdy. Při nich padla jediná branka a druhý bod pro Plzeň  vstřelil Miroslav Indrák.

Jak říkám ...
"V první polovině zápasu jsme měli vstřelit více branek, mohli jsme využít více šancí, což se bohužel nestalo. Náskok byl těsný. Do kolen nás poté srazila vyloučení, kterých bylo hodně. A byla zbytečná. To pak mělo vliv na celkový průběh druhé poloviny zápasu a soupeři se podařilo srovnat v přesilovce. V prodloužení jsme mohli ze samostatného nájezdu utrhnout zápas na naší stranu, což se bohužel nepodařilo. A nájezdy nám nevyšly. Prohra nás mrzí, protože zde byla výborná kulisa. Teď už se ale budeme soustředit na play off," řekl  Jiří Kalous trenér Sparty.

"Sparta na ledě zhruba půlku zápasu jasně dominovala, fyzicky i hokejově. Výsledek 2:1 byl pro nás milosrdný. Od poloviny zápasu jsme hru vyrovnali a po zbytek utkání jsme byli Spartě rovnocenným soupeřem. Samozřejmě, že jsme sledovali výsledky z dalších zápasů a byli jsme šťastní za bod, který nás posunul dále. I když nám nahrály i výsledky z Olomouce a ze Zlína,"  Jiří Hanzlík kouč Plzně.

Praha 3. března 2017
Sparta Praha - Plzeň 2:3 po samostatných nájezdech 
Branky a nahrávky: 11. A. Kudrna (Piskáček, Uher), 29. Buchtele (Pech, Gernát) - 5. M. Procházka (Kratěna, Kvasnička), 48. Indrák (Stach, D. Kubalík), rozhodující nájezd Indrák. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - D. Hynek, Špůr. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:1. Diváci: 7612.
Sparta: Pöpperle - Gernát, J. Mikuš, Švrček, Piskáček, Eminger, Nedomlel - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Klimek, Smejkal, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Plzeň: Machovský - Kadlec, Kvasnička, D. Sklenička, Moravčík, Čerešňák, Pulpán - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - M. Procházka, Kratěna, Lev - Indrák, Preisinger, Stach - Schleiss, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.


SportovníListy.cz již napsaly:

Hokejistům Plzně stačilo v O2 aréně získat bod, aby hráli play off, ale nakonec získali dva body

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)