Svátek má: Zbyšek

Sport

Velikost textu:

Házenkáři Dukly sesadili z mistrovského trůnu plzeňský Talent

Házenkáři Dukly sesadili z mistrovského trůnu plzeňský Talent

Házenkáři Dukly Praha  zvítězili   i ve druhém domácím  utkání Praze v Edenu a po celkovém vítězství v sérii 3:1 sesadili  z mistrovského  trůnu po tříleté nadvládě plzeňský Talent.

Vítězný tým Dukly Praha s mistrovským pohárem
21.květen 2017 - 09:49

Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Dukla Praha dotáhla své tažení vyřazovací fázi Extraligy k zisku mistrovského titulu, který naposledy získala v sezóně 2010/11, kdy  tehdy  o medailových pozicích rozhodovala nadstavbová fáze. Stejně jako ve teřtím utkání řídil hru Pražanů sedmičkový střelec  Jakub Sviták, který se navíc stal opět nejlepším střelcem utkáním, když  se z branek radoval devětkrát, čtyřikrát z toho ze sedmiček.

Dukla v prvním poločase vedla poměrem 12:8 a po změně stran ve 37. minutě dokonce vedla Dukla už 17:11 a mířila za titulem. Plzeň však ještě dostala do hry i když nejblíže až  v samotné koncovce. To Plzeň ukrajovala z náskoku Dukly až na rozdíl jediné branky, ale to už byl konec, kdy dukelský brankář Petržala inkasoval tři branky v řadě v poslední minutě zápasu, kdy Plzeň snížila na konečných 27:26 pro novopečené mistry.  

Jak říkám ..."Dnešek je dovršením celosezónní práce a vlastně i zužitkování zkušeností z loňské sezóny. Měli jsme letos krizi, která vyústila i prohrou na půdě poslední Litovle. Ale následně jsme dokázali dvakrát porazit aktuálního lídra a to nás posílilo, dokázali jsme si, že na to sílu máme a v play-off to potvrdili,“ řekl po utkání Jan Josef, trenér HC Dukla Praha.

"Měli jsme větší hlad po vítězství, to bylo rozhodující. A ten hlad jsme ukázali i na hřišti, díky diváků, kteří nás hnali za titulem," poznamenal Milan Kotrč, křídlo HC Dukla Praha.

"Dnes jsme do toho dali vše, ale nestačilo to. O sérii podle mě rozhodl už první zápas, ve kterém jsme měli zvítězit, ale získala ho Dukla. Ta byla ve výhodné pozici a využila toho," měl jasno Martin Šetlík, trenér Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň.

"Jsme moc zklamaní, ale opět jsme čelili velkému množství rychlých protiútoků a v závěru jsme dotahovali velké manko. Chtěli jsme sérii vrátit do Plzně a nevím, kdy nás to přebolí," dodal Jan Blecha, křídlo Talentu Robstav-M.A.T. Plzeň.

Praha 20. května 2017
Extraliga házené 2016/17  Finále, čtvrtý zápas

HC Dukla Praha – Talent Robstav-M.A.T. Plzeň 27:26 (12:8)
Nejvíce branek: Sviták 9/4, Kotrč 6/1, Mubenzem a Šůstek po 3 – Tonar M. 7/1, Ivancev  5/1, Škvařil 5 *  Rozhodčí: Pavlát, Točík. *Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2 * Vyloučení: 5 – 5 * Diváci: 1 000.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)