Svátek má: Leona

Sport

Velikost textu:

Další vítězství pro plzeňskou posádku třídy RS Feva

Další vítězství pro plzeňskou posádku třídy RS Feva

Druhý závod Evropského poháru lodní třídy RS Feva se konal o tomto víkendu v holandském Medembliku.

Jachting Feva-Medemblik
3.květen 2017 - 07:00

Čeští závodníci vyrazili s třídovým trenérem již o dva dny dříve, aby potrénovali jak na tento závod, tak na nadcházející mistrovství světa, které se zde uskuteční v červenci. Po oba dva dny tréninku foukal čerstvý severozápadní vítr a naše posádky tak trénovaly převážně rychlost na nepříjemných vlnách.

Víkendového závodu United 4 Regatta se zúčastnilo více než 450 lodí různých tříd od Optimistů až po 49er. V sobotu se začalo jezdit až odpoledne a podařilo se odjet 3 rozjížďky. Na břeh se závodníci vrátili až před osmou. Hned v první rozjížďce se na návětrné bójce objevily na prvních třech místech české lodě. Hezký pohled. Nejlépe si nakonec tento den vedla posádka Petr Dobrý – Tereza Dobrá, která si dojezdy 1,1,4 vytvořila velký bodový náskok. Dařilo se i dalším českým závodníkům, převážně mladé nadějné posádce Petr Tupý – Dan Viščor, která se držela na nadějném 7. místě.


V neděli se vítr otočil z východu a zesílil na 8–10 m/s. Dostavily se také krátké, ale vysoké vlny, typické pro tuto lokalitu. Všechny naše posádky se s tím popraly celkem statečně. Byla to pro ně cenná zkušenost.

Petr Tupý a Dan Viščor jezdili v těchto podmínkách skvěle, bohužel pomalejší zaďáky a horší manévry odsouvaly posádku z medailových pozic. Posádka Petr Dobrý – Tereza Dobrá začala tento den skvěle – 2. místem. Bohužel v další rozjížďce se převrátila těsně před cílem a tím pádem ztratila koncentraci i v následující rozjížďce. Do posledního startu dne tak vstupovaly čtyři lodě na shodu nebo s rozdílem bodu. Byly to nervy až do cíle. Naší sourozenecké posádce se podařilo předjet anglické soupeře až těsně před cílem a tím pádem vyhrát i druhý závod Evropského poháru v této sezoně.

Výsledky
Třída RS Feva (30 lodí)
 1.    CZE 5707    Jakub Dobrý, Tereza Dobrá
 2.    GBR 5626    Sophie Johnson, Niamh Davis    
 3.    SWE 3832    Oscar Andersson, Amanda Ljunggren

  7.    CZE 5344    Petr Tupý, Dan Viščor    
16.    CZE 4056    Jiři Smrčka, Lukáš Košata
18.    CZE 4415    Jakub Nejezchleba, Monika Křenková
24.    CZE 5699    Tereza Klimešová, Jan Gebhart
27.    CZE 534     Anna Justová, Nela Viščorová

Plzenskenovinky.cz informovala Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:čsjacht)