Svátek má: Oto

Regiony

Velikost textu:

Žena nalezla v Plzni na Doubravce psa v kontejneru na papír

Žena nalezla v Plzni na Doubravce psa v kontejneru na papír

V úterý večer ohlásila na městskou policii šestapadesátiletá obyvatelka domu na Doubravce nález uvízlého psa v kontejneru na papír ve Staniční ulici.

Pes v kontejneru na papír
1. listopadu 2018 - 07:00

Strážníci uvězněného psa po příjezdu vysvobodili, vytáhli ho ven. Šlo o asi 2 až 3ročního křížence jezevčíka, s modrými kšíry a látkovým obojkem. Zvíře bylo v dobrém stavu, nebylo na něm viditelné zranění a nejevilo známky týrání. Zjistit, komu by pes patřil, se na místě nezdařilo, proto byl převezen do plzeňského útulku, kde se o něj starají.

Ostraha obchodního centra v Radčické ulici se v úterý večer obrátila na městskou policii kvůli opilému muži, který si jim ustlal přímo ve druhém patře na schodišti.

Hned jak ho strážníci našli, bylo evidentní, že mu v těle koluje značné množství alkoholu. To také potvrdila dechová zkouška, které se posléze podrobil. Muž nadýchal 2,83 promile. Cizinec nebyl schopen pro silnou opilost podat ke svému stavu vysvětlení. Byl v takovém stavu, kdy se nezvládal postavit na vlastní nohy, když se pokusil vstát, tak padal na zem. Noc tak strávil střízlivěním na záchytce.


Do stejného zařízení zamířili strážníci již předtím v dopoledních hodinách, když k vystřízlivění odvezli v obdobném stavu muže, jehož nalezli ležet na zastávce MHD „U Radbuzy“.  Jelikož muž nebyl schopen prokázat svoji totožnost, po propuštění ze záchytky byla ještě ověřena jeho identita na oddělení cizinecké policie.


Třicet minut před půlnocí vyjela hlídka městské policie k oznámení na konečné trolejbusu na Borech.  O pomoc žádala osmasedmdesátiletá seniorka.

Strážníkům, kteří přijeli na místo, sdělila, že utekla z bytu, protože je tam její syn, kterého se bojí. Hlídka se s ní vydala k jejímu domovu, kde ho zastihla. Muž působil zmateně, na otázky strážníků nebyl schopen odpovědět. Při prokazování totožnosti se zmínil, že je nesvéprávný. Přivolaní záchranáři si muže převzali do své péče a převezli ho do plzeňské nemocnice.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)