Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Ze zápisníku plzeňské Městské policie

Ze zápisníku plzeňské Městské policie

Řidič strážníkům nelhal, při kontrole dokladů se potvrdilo, že opravdu za volant neměl usednout.

Ilustrační foto
13. srpna 2022 - 07:00

Porušil zákaz řízení.
„Řidičský průkaz nemám, mám zákaz řízení“, tímto sdělením překvapil ve čtvrtek v podvečer hlídku Městské policie Plzeň-Skvrňany řidič osobního motorového vozidla Ford Focus, kterého zastavila z důvodu porušení zákazu vjezdu v Přemyslově ulici. Řidič strážníkům nelhal, při kontrole dokladů se potvrdilo, že opravdu za volant neměl usednout, neboť má vyslovený zákaz řízení až do prosince 2023. Pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání předali strážníci případ 25letého Plzeňana policistům ČR.

Krádeže v obchodech. Ve čtvrtek odpoledne byli strážníci městské policie přivoláni ke dvěma případům krádeží v plzeňských obchodech. Muži, kterým se zachtělo z  prodejen odnést nedovoleným způsobem zboží, skončili v rukou policistů. U obou se při ověřování totožnosti prokázal právní zájem Policie ČR. Na kávě, kterou se rozhodl pro svoji potřebu zcizit v prodejně v Gerské ulici, si tak nepochutnal 59letý Plzeňan a 40letý muž z Karvinska zase na uzeninách a čokoládách z obchodu v Radčické ulici.

Ze zápisníku plzeňské Městské policie

Ležel bezvládně na ulici. V pátek ve tři hodiny ráno byli strážníci městské policie přivoláni k bezvládně ležícímu muži do ulice Vondruškova v Plzni na Lochotíně. Na místě strážníci nalezli 18letého mladíka, který vykazoval známky viditelného podchlazení a zhoršeného psychického stavu. Mladík strážníkům přiznal užití psychotropní látky. Aby postižený ještě více neprochladl, přikryla jej hlídka izotermickou folií. Přivolaní záchranáři si pacienta převzali k dalšímu ošetření.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)