Svátek má: Igor

Regiony

Velikost textu:

Ze zápisníku plzeňské Městské policie

Ze zápisníku plzeňské Městské policie

Úklid po bezdomovcích. Za asistence strážníků městské policie proběhl v úterý dopoledne ve spolupráci se Správou železnic  a fa. AVE CZ rozsáhlý úklid nepořádku po bezdomovcích, kteří se usadili pod železničním mostem na Vejprnické ulici.

Úklid po bezdomovcích
12. srpna 2022 - 07:00

„Trvale“ zde přebývala dvojice osob. Bezmála týden ji strážníci opakovaně upozorňovali na chystanou likvidaci nepořádku, aby místo opustila. Dvojice však na upozornění nereflektovala. Včerejšího dne ji „z provizorně“ zbudovaného příbytku byli proto strážníci nuceni vykázat. Pracovníci firmy odpadového hospodářství zaplnili nasbíraným odpadem dvakrát dodávkový vůz. Uklizený prostor bude nadále městskou policií monitorován.

Nezletilý chlapec utekl z domova
Ve středu, několik minut před druhou hodinou ranní zaujal hlídku Městské policie Plzeň-Střed „nocležník“ schoulený ve výklenku domu v Nádražní ulici. Po probuzení osoby strážníci zjistili, že jde o nezletilého hocha. Na dotaz, proč na tomto místě spí, odpověděl, že je na útěku z domova a dál ve věci nespolupracoval. Tvrdil, že telefonní číslo na své zákonné zástupce nemá a stejně ani na jiné příbuzné a kamarády. Strážníci vyrozuměli pracovnici orgánu sociálně právní ochrany dětí. Na místě si chlapce převzali přivolaní policisté ČR.Zmatená žena bloumala nahá kolem domu
Ve čtvrtek, pár minut před půl třetí ráno byla operačním oddělením vyslána hlídka Městské policie Plzeň-Lochotín k oznámení o zmatené nahé ženě potulující se okolo domu v ulici U Jam. Strážníci ženu bez oblečení na místě skutečně našli, ležela na zemi. Pomohli jí vstát a dostat se k lavičce poblíž. Na otázku, proč nemá žádné oblečení, strážníkům vysvětlila, že jí v bytě bylo vedro, tak se šla zchladit ven. 58letá žena působila zmateným dojmem, chvílemi se neorientovala v čase ani prostoru. Strážníci proto přivolali záchranáře a do jejich příjezdu se ženy ujali.

Plzenskenovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)