Svátek má: Vincenc

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelstvo „trojky“ bylo poprvé v historii online

Zastupitelstvo „trojky“ bylo poprvé v historii online

Jednání zastupitelstva vedené online si jako první v Plzni vyzkoušeli členové zastupitelstva centrálního plzeňského obvodu, a to ve středu 24. února 2021.

Jednání online
28. února 2021 - 07:00

Dosud žádné jednání obvodních zastupitelstev a ani jednání Zastupitelstva města Plzně nebylo videokonferenčně zrealizováno.   Platná omezení a také zejména ochrana zdraví přivedla vedení obvodu k rozhodnutí technicky zajistit jednání na dálku.

„Nechtěli jsme rušit a přesouvat jednání zastupitelů na pozdější termín a také jsme potřebovali schválit důležitá usnesení ekonomického charakteru, a proto jsme jako první z plzeňských obvodů využili videotechniky k našemu jednání,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu. „Několik dní jsme prověřovali možnosti techniky, testovali videopřenos přes počítače a chytré telefony zastupitelů tak, aby fungoval bez problémů a jsem rád, že vše klaplo,“ dodává David Procházka.

Prostřednictvím videokonference jednali zastupitelé 90 minut. Další jednání Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 bude na pořadu 28. dubna a bude opět záležet na epidemiologické situaci, zda se zastupitelé sejdou k osobnímu jednání, či opět využijí videotechniky.

V třetím plzeňském obvodu proběhla preventivní akce pro chodce

„Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 se konalo online, hurá, konečně! Piráti apelovali na pořádání online zastupitelstva už při první vlně koronaviru, aby se tak občan mohl připojit online k jednání zastupitelstva. Vítáme, že to Rada městského obvodu Plzeň 3 v čele se starostou nyní provedla,“ řekl Pavel Šrámek, zastupitel Městského obvodu Plzeň 3.

Plzeňskénovinky.cz informoval Mgr. Miroslav Knotek, tiskový mluvčí, Úřad městského obvodu Plzeň 3.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.mop3)