Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu diskutovali o bezpečnosti

Zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu diskutovali o bezpečnosti

Ve čtvrtek 16. listopadu se setkala v zasedací místnosti ÚMO 2 metodička prevence kriminality Městské policie Plzeň Markéta Hazdrová a zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu.

Markéta Hazdrová se zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu
29. listopadu 2017 - 07:00

Předmětem setkání byly otázky bezpečnosti a problematika veřejného pořádku v Plzni.

Účastníci byli informováni o zásadách bezpečného chování doma, na veřejnosti i v dopravních prostředcích. Také získali informace o vzniku Městské policie Plzeň a o její činnosti. Velká diskuze se rozpoutala ohledně vyhlášek a nařízení města Plzně. Konkrétně se diskutovalo o Nařízení statutárního města Plzně č.7/2013, o omezení pochůzkového a zákazu podomního prodeje. 

Ohniskem zájmu byly také otázky zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v Plzni ze strany městské policie. Obě strany se shodly, že setkání bylo přínosem, a že ho v příštím roce opět zopakují.


Dva mladí muži společně kradli v plzeňském supermarketu, společně také skončili na policejním oddělení.

Ke krádeži sladkostí došlo v pondělí odpoledne v supermarketu v Radčické ulici. Na svědomí jí mají dva třiadvacetiletí mladíci z obce na jižním Plzeňsku. Z obchodu si chtěli odnést nedovoleným způsobem čtyřiadvacet kusů čokolád v hodnotě více jak čtyř stovek, pokus odcizit zboží se jim ale nevydařil, neboť jejich počínání si všiml zaměstnanec prodejny a povedenou dvojici zadržel. Při dalším prověřování vyšlo najevo, že na předání obou lapků mají právní zájem PČR.

Ze stejného důvodu předali strážníci policistům také pětatřicetiletou ženu z Plzně, která kradla v prodejně v Doudlevecké ulici.  Místo do nákupního košíku nakupovala do svého batohu, kam si nandala potraviny za téměř dvanáct stovek a bez jejich zaplacení hodlala obchod opustit.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.
                                  
(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)