Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Zájem o adventní prohlídky v Plzni předčil očekávání

Zájem o adventní prohlídky v Plzni předčil očekávání

Také v letošním roce nabízí adventní prohlídky speciální zážitek. V nezaměnitelné atmosféře vánočně vyzdobené Plzně čeká jejich návštěvníky krátká procházka historickým centrem města.

Advent v Plzni
28. listopadu 2017 - 07:00

„V uplynulém týdnu se většina termínů již vyprodala. Pro velký zájem ze strany návštěvníků jsme vypsali dalších šest termínu, které jsou nyní v prodeji v Turistickém informačním centru vedle radnice a na rezervačním portálu Plzeňská vstupenka,"  říká  Helena Prokopová z organizace Plzeň – TURISMUS.

„Po loňském premiérovém ročníku jsme očekávali, že zájem o adventní prohlídky bude veliký. Nicméně i tak nás překvapilo, jak rychle se vstupenky vyprodaly. Evidujeme i značný zájem ze strany skupin. Advent by neměl být jen o nakupování vánočních dárků a my jsme rádi, že můžeme zájemcům nabídnout zajímavé zpestření adventního programu,“ říká vedoucí Turistického informačního centra Irena Benešová a dodává, že
nabízejí nově vstupenky a termíny."

Během procházky průvodce návštěvníky seznámí nejen s historií Vánoc, ale také vánočními zvyky a tradicemi z plzeňského regionu. Vstupenky na adventní prohlídky jsou v prodeji od 15. listopadu v Turistickém informačním centru a na portálu Plzeňská vstupenka.

Během čtyř prosincových víkendů budou mít Plzeňané a návštěvníci města možnost zúčastnit se speciálních adventních prohlídek. Průvodce v kostýmu je seznámí nejen s historií slavení Vánoc, dozvědí se zajímavosti o plzeňských betlémech i pověrách spojených se štědrovečerní večeří a dalšími událostmi z období adventu.

Po úspěšné loňské premiéře, kdy většina z prohlídek byla zcela vyprodaná, přichází organizátoři s několika novinkami. „Naši průvodci se letos nebudou zaměřovat tolik na to, jak se Vánoce slaví různě po světě. Účastníkům chceme přiblížit vánoční zvyky a tradice z nejbližšího okolí, tedy z Plzeňska,“ vysvětluje Barbora Živná z organizace Plzeň – TURISMUS.  


Účastníci speciálních prohlídek si vyslechnou příběhy plzeňských betlémů. Průvodce je seznámí se zvyky a tradicemi spojenými s celým obdobím adventu. Návštěvníky určitě zaujme i pestrá škála pověr spojená nejen se štědrovečerní večeří. Zjistí, co znamenají jednotlivé svíčky na adventním věnci, proč bylo důležité mít na štědrovečerním stole co nejvíce chodů a při hodování nekýchnout, nebo to, že kromě Mikuláše s čertem i Lucie a Barborky svým způsobem hlídaly, jestli děti a dospělí v době adventu nezlobí.

Společně s průvodcem v kostýmu se návštěvníci vydají od plzeňské radnice na procházku vánočně vyzdobeným historickým centrem Plzně. Každou z prohlídek zakončí příjemné povídání nad šálkem horkého nápoje a ochutnávka vánočního cukroví ve sklepení Národopisného muzea.

Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru nebo online. Plzenskenovinky.cz informovala Mgr. Helena Prokopová z organizace Plzeň – TURISMUS.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:plzentur)