Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Zahájení sezóny provozu dětských hřišť provází bezpečnostní kontroly

Zahájení sezóny provozu dětských hřišť provází bezpečnostní kontroly

Oficiální zahájení sezony proběhlo 10. dubna a to bezpečnostní kontrolou pískovišť a dopadových ploch u dětských prvků pomocí detektoru kovů.  Na té se spolu s Městským obvodem Plzeň 3 bude v počáteční fázi podílet i Městská policie Plzeň.

Kontrola dětského hřiště
16. dubna 2018 - 07:00

„Pro obvod je prvořadým kritériem bezpečnost a funkčnost všech dětských zařízení, tedy i pískovišť. Hřiště je třeba rychle zkontrolovat, a proto jsme rádi, že Městská policie Plzeň nám v prvních kontrolách pomůže“, informuje David Procházka, místostarosta plzeňského centrálního obvodu.

Pravidelná a důsledná kontrola je nezbytná. O tom už se pracovníci úřadu přesvědčili na minulých kontrolách, kdy byly nalezeny „zajímavé“ předměty. Kromě starých kovových hraček, víček od lahví a vysloužilých baterií odhalil detektor kovů i nebezpečné předměty jako zrezivělé vruty, dráty a pírka do vlasů. Obvod také provádí pravidelné čtvrtletní revizní prohlídky a v měsíci květnu proběhne výměna písku v dětských pískovištích.

Více jak 450 strážníků ze 38 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA

„Už předminulý rok jsme zakoupili detektor kovů a vyškolili pracovníka, který kromě samotné pravidelné kontroly detektorem navíc vizuálně zkontroluje herní prvky a provede vždy základní úklid dětského hřiště. Vnímáme bezpečnost dětí jako jednu z nejdůležitějších priorit a stejně jako předchozí roky budou pískoviště a dětská hřiště procházet 1x týdně kontrolou“, dodal David Procházka.

Zvonice v Krupce plnila i fortifikační funkci

Do květnového vydání zpravodaje Trojka zařadil plzeňský centrální obvod přehled o všech dětských hřištích a pískovištích na svém území. Rodiče a prarodiče tak získají detailní přehled o dětských herních zařízeních ve svém okolí a také o novinkách, které zde byly instalovány.

Plzenskenovinky.cz informoval Miroslav Knotek,mluvčí radnice třetího plzeňského obvodu.


(jv, Plzenskenovinky.cz, foto: ÚMO Plzeň 3)