Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Začíná putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020

Začíná putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020

V úterý 21. září se vydají nejen vítězné stavby, oceněné minulý týden v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje, představit veřejnosti formou putovní panelové výstavy do Rokycan.

Revitalizace Rakovského potoka v Rokycanech
21. září 2021 - 07:00

Ve vstupním prostoru radnice bude k vidění všech 40 soutěžních staveb s doplněným hodnocením u staveb nominovaných a oceněných odbornou porotou. Město Rokycany získalo v tomto roce nominaci na titul Stavba roku Plzeňského kraje za malebné přírodní provedení části Rakovského potoka a za zpřístupnění další části jeho nábřežní polohy.

Od 21. září do 3. října 2021 si budou moci prohlédnout putovní výstavu soutěže Stavba roku Plzeňského kraje obyvatelé a návštěvníci města Rokycan. Právě v Rokycanech bylo putování loňské výstavy zastaveno v souladu s protiepidemickými opatřeními a právě zde opět naváže letošní výstava.

„Jsme rádi, že u nás můžeme výstavu přivítat jako první,“ říká starosta města Václav Kočí. V letošním roce měly Rokycany želízko v ohni v kategorii Sportovní a volnočasové stavby s projektem Revitalizace Rakovského potoka, která postoupila mezi nominované stavby. „Okolí Rakovského potoka v Rokycanech ještě nedávno rozhodně nelákalo k procházkám. Území bylo neprostupné a nevábné, byly zde černé skládky, nelegální ohniště a místa obývaná bezdomovci. Koryto potoka bylo regulované. To se revitalizací změnilo. Koryto dostalo novou podobu. Nově by svojí členitostí a kamennou podobou mělo vyhovovat chráněným rakům kamenáčům, kteří se v lokalitě vyskytují,“ říká starosta a dodává, že se okolní území vyčistilo a zprůchodnilo.Díky novým cestám, mobiliáři i nové výsadbě se nyní území těší zájmu dětí i dospělých. Již před pěti lety byla první část realizace údolí potoka oceněna čestným uznáním poroty a i v druhé fázi projektu se jedná o velmi citlivý přístup k této lokalitě.

Expozice 13 výstavních panelů se po 3. říjnu vydá do Mariánské Týnice a dalších šesti měst našeho regionu.
Plzenskenovinky.cz informovala Radka Šmídlová, mluvčí soutěže Stavba roku PK, MAX event s.r.o.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:st.r)