Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Za poslední týden se v útulku nahromadila spousta koťátek

Za poslední týden se v útulku nahromadila spousta koťátek

Útulek pro zvířata v nouzi Plzeň, Daimlerova 1219 má již skoro naplněnou kapacitu. Z osmdesáti míst je volných již jen šest míst.

Nalezená koťata
18. září 2019 - 07:00

Nejdříve krabici plnou koťat donesla žena, která je nalezla před Tescem v ulici U Letiště 2. Krabice byla převázaná a v ní se nacházeli tři kocourci a dvě kočičky. Stáří asi 2 měsíce. O tři dny později nalezl muž malé dvouměsíční kotě rovněž v  této ulici. Kocourek měl zánět v pravém oku, jinak byl v dobrém stavu. Další koťata byla nalezena v ulici Úněšovská v Plzni.


Žena, která koťata nalezla, uvedla, že koťata ležela v papírové krabici a nikdo se k nim nehlásil. V krabici nalezla 5 koťat, tentokrát ovšem ještě mladší, stáří asi 3 týdny. Vzhledem k tomu, že se nepodařilo zjistit majitele koťat, byla všechna umístěna v Útulku pro zvířata v nouzi Plzeň, Daimlerova 1219.


„Rádi bychom upozornili, že útulek má již skoro naplněnou kapacitu. Z osmdesáti míst je volných již jen šest míst. Prosíme majitele koček, aby se chovali zodpovědně a své kočky nechávali kastrovat, jelikož opuštěná koťata pak končí v útulku, kam rozhodně nepatří. Dále bychom chtěli občany upozornit, ať nesbírají koťata v přírodě, pokud není zřejmé, že se o ně matka nestará. Často je v dobré víře odnesou, ale v podstatě je matce ukradnou, navíc jí způsobí zdravotní komplikace, protože se jí zanítí mléčné žlázy," upozorňuje Andrea Vlčková, metodik prevence kriminality MP Plzeň.

Plzeňskénovinky.cz informovala Bc. Andrea Vlčková DiS., metodik prevence kriminality Městské policie Plzeň.

(jv,pzenskenovinky.cz,foto:arch.mpplzen)