Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Za jediný den odchytávali strážníci kočky, psy i kunu

Za jediný den odchytávali strážníci kočky, psy i kunu

V úterý dopoledne zamířili strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat do Třemošné, odkud přišla žádost o odchyt kuny skalní nalezené na zahradě domu v Mírové ulici. 

Kuna
22. května 2020 - 07:00

Malá šelma byla velmi agresivní, odchycena musela být pomocí podběráku. Zvíře bylo odvezeno do Záchranné stanice živočichů Plzeň v Zábělské ulici.

Před půl čtvrtou odpoledne si strážníci převzali od ochranky obchodu v Doudlevecké ulici zhruba 8letého křížence. Asi od jedné hodiny odpolední byl údajně uvázán u vchodu do prodejny. Zvíře sice mělo identifikační čip, ale v registru chyběly údaje na jeho majitele, proto ho převezli do plzeňského útulku.

Ve stejném zařízení našel ten den dočasný domov také tří měsíční kocourek. Potuloval se delší dobu před domem v Klášterní ulici v Plzni na Slovanech a neustále zdejším obyvatelům mňoukal pod okny. Komu by patřil, se nepodařilo zjistit.

Před devátou hodinou večerní se hlídka z odchytové skupiny vydala do ulice U Borského parku. K mladé ženě, která si byla zaběhat v parku, se přidal asi 5letý kříženec. Pes byl označen identifikačním čipem, avšak neprocházel evidencí. Tudíž byl odvezen strážníky do útulku. Majitel se ozval sám a brzy si jej tam vyzvedne.
V útulku se ještě starají o 5letou kočičku. Nalezla ji na pozemku domu v Úslavské ulici 40letá žena. Zvíře nebylo v dobrém zdravotním stavu.


V noci pomáhali plzeňští strážníci seniorovi v nesnázích. Po třetí hodině v noci spustil signál tísňového tlačítka projektu Tísňové péče 93letý stařeček bydlící v bytě v Plzni na Lochotíně. Dostal se do nesnází, v předsíni upadl na zem a nedokázal bez pomoci vstát. Strážníci vybaveni rezervním klíčem se do jeho bytu rychle dostali, pomohli mu zvednout a posadili ho na křeslo v dalším pokoji. Hlídka se ještě ujistila, že je senior v pořádku a nepotřebuje přivolat lékařskou pomoc, poté byt opustila.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mp)