Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Z policejního zápisníku Městské policie Plzeň

Z policejního zápisníku Městské policie Plzeň

Na Doubravce se uskutečnila plánovaná kontrola dětských hřišť a pískovišť. V rámci městského obvodu Plzeň 4 prošlo důkladnou kontrolou pět míst.

Z kontroly hřiště
19. května 2019 - 07:00

V písku strážníci objevili nejčastěji zrezivělá víčka a nejrůznější zbytky kovových hraček.  Detektor kovu, který byl využit pro zjištění, zda místa pro hraní dětí neukrývají žádné pro ně nebezpečné předměty, neodhalil žádnou injekční stříkačku. Se strážníky byl v terénu pracovník odboru životního prostředí MO Plzeň 4.  Ten sebrané nalezené předměty odvezl zlikvidovat.

Strážníci dopadli hledané muže

Dvě osoby v hledáčku PČR  předali ve čtvrtek strážníci městské policie do rukou kolegů ze státní policie.

V osm hodin ráno procházela hlídka ze stanice Územně strážní služby Přeštickou ulicí. Její pozornosti zde neušla dvojice mužů. Tváře obou jim totiž připomněly někoho, koho znají z evidence osob hledaných PČR. Nemýlili se. Pětačtyřicetiletý muž byl pro policisty skutečně zájmovou osobou.  Strážníci ho odvezli na policejní oddělení a s ním i jeho kamaráda. Neměl doklady a nemohl se řádně legitimovat. Po potvrzení jeho identity, kterou strážníkům sdělil, bylo jasné, že též v rukou policistů zůstane. Veden byl v celostátním pátrání  PČR.

Usedl za volant, i když neměl

Spácháním dopravního přestupku spočívajícího v nerespektování dopravního značení v ulici U Letiště na sebe upozornil ve čtvrtek řidič osobního motorového vozidla AUDI.
 
Strážníci vůz, jehož řidič vjel do zákazu vjezdu, dle předpisů zastavili. Při kontrole si od něj vyžádali všechny doklady potřebné k řízení auta. Chyběl mu předložit řidičský průkaz. Říkal, že jej nemá u sebe, proto strážníci prověřili, zda je vůbec jeho držitelem. Při ověřování této skutečnosti se najednou 36letý muž přiznal, že mu byl doklad zadržen. Přivolaní policisté tuto skutečnost potvrdili a věc si převzali k dalšímu šetření.Podomní prodejci zkoušeli své štěstí na Skvrňanech

Ve středu podomní prodejce obcházel byty po domech v Lábkově ulici. O den později jiný zaměstnanec téže energetické firmy nabízel své služby ohledně prodeje a distribuce energie obyvatelům Waltrovy ulice.

Štěstí se k němu obrátilo také zády.  Muž, u jehož bytu žena s nabídkou zazvonila a začala se poptávat po informacích o jeho dodavateli energií, oznámil vše na městskou policii.  Strážníkům, kteří dorazili na místo, ženu podrobně popsal. Ti ji akorát zastihli, potom co vycházela z vedlejšího vchodu domu. Její odpověď na jeden z dotazů, na co se chtěla v domě zeptat, když obcházela byty, byla značně vyhýbavá. Prý jen tak, že se to tak dělá. Případ bude postoupen k dořešení správnímu orgánu.

Strážníci pomohli se stařence

Během krátké chvíle se dostalo v noci pomoci 81leté klientce Linky seniorů. Dvě minuty po čtvrt na jedenáct přišel signál z tísňového tlačítka. Pět minut nato stáli strážníci už u dveří domu.

Rezervním klíčem, který mají pro případ nouze v zapečetěné obálce, se dostali strážníci do stařenčina bytu. Našli ji v kuchyni ležet na zemi. Upadla, když si šla pro jídlo a sama se nezvládla zvednout. Pomohli jí na nohy a doprovodili jí do postele.

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí Městské policie Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:mpplzen)