Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Z obchodu si žádné zboží neodnesl

Z obchodu si žádné zboží neodnesl

Krádeží dvaadvaceti tabulek čokolád se ve čtvrtek dopoledne zabývala hlídka městské policie v centru města.

Ilustrační foto
11. ledna 2020 - 19:57

Osmadvacetiletý Plzeňan čokolády za téměř 860 Kč ukládal z regálu rovnou do svého batohu, u pokladny ale za vybrané zboží nezaplatil. Z lupu dlouho radost neměl. Zakrátko nato ho zadržel pracovník ostrahy, který ho předal hlídce městské policie. Jelikož provedením lustrace strážníci zjistili, že o předání muže mají právní zájem policisté ČR, převezli jim ho na jejich oddělení a předali k dalším úkonům.

Opilý muž nechtěl vystoupit z trolejbusu

Problém s opilým cestujícím, který odmítá opustit trolejbus, vyjeli ve čtvrtek v dopoledních hodinách řešit na konečnou zastávku linky č. 16 strážníci na Borech.  Hlídka muži z trolejbusu musela pomoct, v jeho stavu hrozilo, že by mohl upadnout. Pro zjevnou silnou opilost nebyl schopný odejít bezpečně z místa po svých. Při dechové zkoušce, kterou u něj strážníci provedli, nadýchal 3,91 promile. Cíl jeho další cesty měl jasný směr, střízlivění v protialkoholní záchytné stanici.


Slovní konflikt dvou mužů vyústil ve fyzické napadení

 Ze zatím nezjištěného důvodu se pohádali ve čtvrtek večer v centru města dva muži ve věku 39let a 18let. Hádku pak ukončila rána pěstí do obličeje staršího z nich. Ten se sesunul k zemi, kde se ještě udeřil do temene hlavy a ztratil vědomí. Naštěstí mladík zachoval alespoň částečně chladnou hlavu. Přivolal na místo strážníky, vysvětlil jim, co se stalo. Hlídka zraněnému poskytla základní první pomoc, zavolala záchranáře a policisty ČR. Mladíka si převzala PČR, zraněného muže odvezla zdravotnická záchranná služba k ošetření do nemocnice a jeho psa převezli strážníci do útulku. 

Plzeňskénovinky.cz informovala Jana Pužmanová, tisková mluvčí MP Plzeň.

(jv,plzenskenovinky.cz,foto:arch.)